کد خبر: 628707
تاریخ انتشار :

پروتکل‌های بهداشتی برگزاری نماز ظهر عاشورا اعلام شد

با پیگیری معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، پروتکل‌های بهداشتی برگزاری نماز ظهر عاشورا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 با پیگیری معاون برنامه ریزی، نظارت وارزیابی ستاد اقامه نماز پروتکل‌های بهداشتی برگزاری نماز ظهر عاشورا محرم سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این خصوص خطاب به حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور نوشت: در خصوص شرایط برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی توسط هیات های عزادار در سراسر کشور، به استحضار می رساند با توجه به مصوبات ستاد ملی، دسته روی هیات‌ها ممنوع است. لذا هیات‌های عزادار جهت برپایی نماز بدون هرگونه دسته روی قبل و بعد اقامه نماز، براساس پروتکل نمازهای جماعت در فضای باز با ۴۰ درصد ظرفیت و با رعایت فاصله حداقل ۲ متر از ظرفیت و استفاده از ماسک و همچنین سجاده و مهر شخصی می‌توانند نسبت به اقامه نماز ظهر تاسوعا و عاشورا اقدام کنند.

طبق مجوز وزارت بهداشت، در صورت عدم رعایت موارد فوق می تواند منجر به انتقال بیماری شده که خدای نکرده باعث ایجاد حق الناس خواهند شد.

ستاد اقامه نماز کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، واحد های تابعه استانی و شهرستانی در سراسر کشور نسبت به هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری و اقامه نماز های یومیه در این ایام با رعایت پروتکل های بهداشتی پیگیری و نظارت مستمر به عمل آورند

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما