کد خبر: 630451
تاریخ انتشار :

صنعت پولساز تابلو سازی را بیشتر بشناسیم!!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مشاغل و صنایع در دنیای امروزی و جوامعی که روز به روز در حال پیشرفت هستند به طور قابل توجهی رو به توسعه می باشند به شکلی که این وسعت و بزرگی به تمامی مشاغل رسوخ نموده و پیشرفت ها در زمینه فن، حرفه، علم و تکنولوژی باعث شده تا افراد در پی جستجوی بهترین کسب و کارها در جهت امرار معاش و بهبود روز افزون کسب و کارشان به بهترین شکل باشند.

23

در ادامه قصد داریم تا با یکی از صنایع و حرفه های هنری به نام تابلو سازی آشنا شویم و در مورد آن به آگاهی جامعی دست یابیم.

تابلو سازی چیست؟

تابلو سازی که امروزه یه یکی از صنعت های شناخته شده در جهان تبدیل شده است از زمان های بسیار دور در میان انسان ها وجود داشت که البته وجودش مختص و متناسب با زمان خود بود؛ تابلو سازی در گذشته با حک کردن نام ها و علامت ها روی سنگ انجام می شد که بعد از سالیان سال، انجام حکاکی روی سنگ در میان نظامیان مصر رواج پیدا کرد به طوری که نظامیان جهت جدا سازی و تفکیکشان با یکدیگر از حک کردن علامت ها و و طرح های مختلف روی چوب و سنگ استفاده می کردند.

تابلو سازی تا سالهای سال به همان شکل انجام می گرفت تا اینکه در قرن 18 میلادی تغییری گسترده در آن شکل گرفت و به عنوان یک شغل و حرفه در میان مردم با شماره گذاری مغازه ها و منازل شهرت پیدا کرد و به طور رسمی برخی افراد از آن به عنوان کسب در آمد بهره گرفتند.

صنعت تابلو سازی به همان دوران ختم نشد و با پیشرفت جوامع، کسب و کارها و تنوع در تبلیغات، این حرفه هم با موارد عنوان شده همراه شد به طوریکه امروزه به عنوان یک حرفه هنری از مهمترین کسب و کار ها در رونق بازاریابی و فروش دیگر مشاغل بشمار می رود و در حقیقت مشاغل دیگر نیازی مبرم به تابلو سازی و همکاری با آن به جهت در آمد زایشان دارند.

در ادامه به موارد مثبت و هدفمند انتخاب تابلو سازی به عنوان یک شغل خواهیم پرداخت که علاقه مندان می توانند با در نظر گرفتن آنها، این حرفه را در مسیر زندگی خود به عنوان شغلی در آمد زا و پولساز انتخاب نمایند.

چرا تابلو سازی؟

24

مسلما تمام افرادی که یک شغل را به عنوان کسب در آمد خود انتخاب می کنند این مورد را در نظر دارند که جهت دستیابی به اهدافشان می بایست مسیری طولانی را طی کنند و قطعا تمام جوانب را در رابطه با اینکه مسیر خود را کوتاه و هدفمند نمایند هم سنجیده اند؛ در رابطه با همین موضوع می پردازیم به اینکه چرا برخی از افراد تابلو سازی را به عنوان شغل در نظر می گیرند و در واقع مزیت ها و دلایل انتخاب تابلو سازی به عنوان یک شغل را شرح می دهیم.

نیاز اصلی مشاغل دیگر به تابلو سازی

یکی از دلایلی که تابلو سازی را به عنوان یک شغل و حرفه در آمد زا معرفی می کنیم این است که هر کسب و کار و شغلی که تاسیس می شود جهت شروع به کار و معرفی خود نیازمند تبلیغات است که این تبلیغات می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد که یکی از آنها تبلیغات محیطی و ارتباط گرفتن با مجموعه های تابلو سازی می باشد که مسلما این مورد تاثیری مثبت در کسب در آمد شرکت های تابلو سازی خواهد داشت.

تنوع محصولات بالا در تابلو سازی

مورد دیگری که باید به آن پرداخته شود تنوع محصولات در تابلو سازی ها می باشد که این مورد هم می تواند از دلایل اصلی در آمد زا بودن تابلو سازی باشد؛ تنوع محصولات و انواع تابلو های تبلیغاتی در تابلو سازی آنقدر بالاست که مشتریان را در جهت سفارش تابلو به سمت و سوی تابلو سازی ها سوق می دهد و گردش مالی و اقتصادی تابلو سازی ها را هدفمند می سازد.

طولانی مدت بودن تبلیغات با تابلو سازی

اکثر تابلو های تبلیغاتی یک مزیت بارز دارند و آن هم ماندگار بودن تبلیغات طی چند سال می باشد؛ در واقع تابلو های تبلیغاتی بعد از سفارش به مدت طولانی در جهت تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند؛ به عنوان مثال یک مغازه را در نظر بگیرید که صاحب آن یک تابلو تبلیغاتی سردر سفارش داده است؛ مسلما هدفش از نصب تابلو تبلیغاتی، طولانی مدت و ماندگار بودن تبلیغ می باشد که این گذینه یکی از مزیت های شغل تابلو سازی است که تبلیغاتشان تاریخ انقضای بالایی دارد؛ البته نوع تابلو به کار رفته نیز بسیار مهم است؛ به عنوان مثال یکی از تابلوهایی که از زیبایی و ماندگاری بالایی برخوردار است تابلو چلنیوم می باشد که معرف اکثر مدیران و صاحبان مشاغل است.

نیازهای اولیه در راه اندازی یک مجموعه تابلو سازی

جهت راه اندازی هر کسب و کاری نیاز های اولیه ایی وجود دارد که تابلو سازی هم از این امر مستثنی نیست؛ به طور کلی اگر بخواهیم راه اندازی یک مجموعه تابلو سازی را عنوان کنیم باید بگوییم که یک تابلو سازی حرفه ای جهت تاسیس می بایست در ابتدا یک کارگاه مجهز را راه اندازی نماید که برخی از نیازهای کارگاه تابلو سازی هم عبارتند از ابزار های تابلو سازی، دستگاه برش لیزر، دستگاه سی ان سی، دستگاه های حروف سازی، دستگاه چاپ و ... که مسلما هر چه ابزارها و دستگاه ها کاملتر باشند، تیم تابلو سازی نیز حرفه ای تر خواهد بود و توانایی ساخت تابلو های تبلیغاتی مانند تابلو سردر شرکت، تابلو مراکز تجاری، انواع تابلو مغازه و ... را به بهترین شکل خواهد داشت.

بعد از راه اندازی کارگاه تابلو سازی، مورد دیگر دفتر کار تابلو سازی می باشد که مکانی در جهت عقد قرار داد و ارتباط اولیه با مشتریان خواهد بود.

در آخر هم باید به این نکته اشاره کنیم که خلاقیت در تابلو سازی از مهمترین های این حرفه بشمار می رود که مسلما ورود افراد خلاق در این حرفه می تواند آینده درخشانی برایشان رقم بزند و در آینده ای نزدیک همراه با پشت کار آنها را به یک کار آفرین نمونه در جامعه تابلو سازی تبدیل کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما