کد خبر: 637160
تاریخ انتشار :

لغو محدودیت تردد شبانه هنوز در ستاد ملی کرونا تصویب نشده است

​فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه موضوع لغو محدودیت تردد شبانه در نشست ستاد ملی کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، گفت: لغو محدودیت تردد شبانه هنوز در ستاد ملی به تصویب نرسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 احمد وحیدی عصر سه شنبه با تشریح نشست امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: در این نشست بازگشایی دانشگاهها مرور شد و کمبودها و ضعف ها مورد بررسی قرار گرفت.  

وزیر کشور اظهار کرد: درباره واحد سامانه هوشمند مدیریت محدویت ها نیز بحث و پیشرفت آن ارزیابی شد. این طرح تا کنون پیشرفت خوبی داشت و در چند مرحله دیگر به شکل گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرد.  

وی در ادامه با اشاره به تاکید قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا به دریافت دو دز واکسن کرونا برای کسانی که مایلند دچار محدودیت نشوند یا محدودیت کمتری را شاهد باشند، گفت:  این موضوع به ویژه در استفاده از حمل و نقل عمومی بررسی شد و برای استفاده از حمل و نقل عمومی استفاده از دو دز واکسن حتما نیاز است تا مقداری از مشکلات حمل و نقل، حل و فصل و محدودیت‌ها کمتر شود.  

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اینکه ِآیا قوانین استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت حمل و نقل عمومی تغییر یافته است یا نه، گفت: با گسترش واکسیناسیون به ۲ دز، این محدودیت ها کمتر خواهد  شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا پی سی آر منفی می تواند جایگزین ۲ دز واکسن شود، ادامه داد: بله اما چون هزینه دارد همان دو دز واکسن بهتر است. البته در موضوع مرزها بر داشتن تست پی سی آر منفی تاکید شده است.

وحیدی درباره لغو محدودیت تردد شبانه هم گفت: لغو محدودیت تردد شبانه جزو موضوعاتی است که مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما هنوز در ستاد ملی کرونا تصویب نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما