کد خبر: 208232
تاریخ انتشار :

برترین‌های هفته هجدهم لیگ برتر

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز ، هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های فوتبال ایران پس از 50 روز تعطیلی از پنجشنبه گذشته با انجام 3 بازی از سر گرفته شد که در نهایت و در پایان این هفته، رقابت در صدر جدول رده‌بندی با توقف نفت و تراکتورسازی، شکست سپاهان مقابل استقلال و برتری فولاد فشرده‌تر و داغ‌تر از همیشه شد.

**نتایج، اتفاقات و ترین‌‌های هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر به شرح زیر است:

نفت‌ مسجد سلیمان صفر - پیکان صفر

گسترش فولاد 2 - سایپا 3

صبای قم صفر - پدیده صفر

ذوب آهن یک - پرسپولیس صفر

ملوان صفر - تراکتورسازی صفر

نفت تهران یک - استقلال خوزستان یک استقلال 2 - سپاهان یک

فولاد 2 - راه‌آهن صفر

**ترین‌های هفته هجدهم لیگ برتر:

تعداد گل‌‌های هفته هجدهم: 13گل

میانگین گل در هر مسابقه: 1،62 گل

پرگل‌ترین دیدار: یک دیدار با 5 گل (گسترش فولاد 2 - سایپا 3)

کم‌گل‌ترین دیدار: 3 دیدار بدون گل (ملوان صفر - تراکتورسازی صفر/ نفت‌ مسجد سلیمان صفر - پیکان صفر/ صبای قم صفر - پدیده صفر)

**بهترین تیم هفته: استقلال

در هفته هجدهم لیگ برتر و در حساس‌ترین دیدار این هفته استقلال در ورزشگاه‌ آزادی سپاهان، یکی از رقبای قدرتمند خود در صدر جدول را در دقایق پایانی شکست داد تا شاگردان قلعه‌نویی به عنوان بهترین تیم هفته انتخاب شوند.

در همین هفته سایپا در خانه گسترش فولاد شکست را با پیروزی عوض کرد تا این تیم نیز به همراه فولاد خوزستان به عنوان تیم‌های خوب هفته انتخاب شوند.

**ناکام هفته: پرسپولیس و سپاهان

در این هفته از رقابت‌ها پرسپولیس یک شکست دیگر را در لیگ برتر پذیرا شد تا ناکامی‌های سرخ‌پوشان همچنان ادامه داشته باشد. همچنین سپاهان در جدال تیم‌های صدرنشین، بازی را به استقلال واگذار کرد تا شاگردان فرکی نیز به همراه پرسپولیس از ناکامان هفته لقب بگیرند.

**بهترین بازیکن هفته: میداودی

در هفته هجدهم لیگ برتر چند بازیکن از جمله رضا عنایتی و امید ابراهیمی در ترکیب استقلال، آل نعمه و قاضی در ترکیب فولاد، حسن‌زاده در ترکیب ذوب‌آهن نمایش درخشانی داشتند و توانستند در برتری تیم‌های خود نقش بسزایی را ایفا کنند. با این حال عنوان بهترین بازیکن هفته به میلاد میداودی تعلق می‌گیرد که ضمن به ثمر رساندن یک گل استثنایی، با دادن 2 پاس گل بیشترین تأثیر را در پیروزی سایپا در خانه گسترش فولاد ایفا کرده باشد.

**بهترین مربی هفته: گل‌محمدی

یحیی گل‌محمدی در پیروزی مقابل سرخابی‌ها هت‌تریک کرد. این مربی که پیش از این در جام حذفی هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را شکست داده بود در هفته هجدهم لیگ برتر نیز یک بار دیگر پرسپولیس را شکست داد تا این مربی به عنوان بهترین مربی هفته انتخاب شود.

**بازی هفته:

استقلال 2 - سپاهان یک

**اتفاقات هفته هجدهم:

در هفته هجدهم لیگ برتر پرسپولیس یک شکست دیگر را پذیرا شد تا این تیم پس از پیروزی در دربی همچنان تیمی شکست خورده باشد. جالب اینکه پس از دربی 79 و پس از شکست پرسپولیس مقابل فولاد، بازیکنان این تیم اعتقاد داشتند ناداوری‌ها و اتفاقات علیه این تیم به خاطر پیروزی سرخ‌ها در دربی بوده و به همین دلیل فدراسیون فوتبال در صدد این است که فضا را به ضرر این تیم کند.

در هر صورت اگر فرضیه بازیکنان پرسپولیس درست باشد این تیم با تحمل سومین شکست پیاپی در لیگ برتر، همچنان عواقب پیروزی در دربی 79 را متحمل می‌شود!

**گلزنان لیگ برتر تا هفته هجدهم:

12 گل: لوسیانو ادینهو (تراکتورسازی)

9 گل: سجاد شهباززاده (استقلال)

7 گل: امید ابراهیمی (استقلال) - سروش رفیعی (فولاد) - محمدرضا خلعتبری (سپاهان)

6 گل: محسن دلیر (تراکتورسازی) - مهدی شریفی (سپاهان) - محسن یوسفی (ملوان)

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما