کد خبر: 619636
تاریخ انتشار :

رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان

مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال 3به3 بانوان اعزامی به مسابقات انتخابی المپیک توکیو ظهر امروز شنبه اول خردادماه برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این مراسم با حضور رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، فریده شجاعی نایب رئیس بانوان، سهام الدین بهرامی مدیرعامل هلدینگ مات، رضا امامی مدیر بازاریابی شرکت داریا همراه، محمد کسائی‌پور رئیس کمیته سه به سه و اعضای کاروان اعزامی به این رقابت‌ها برگزار شد.

شرکت داریا همراه، حامی مالی فدراسیون و آژانس تبلیغاتی مات، به‌عنوان متولی انحصاری فعالیت‌های ارتباطات بازاریابی، از دیگر حاضرین این مراسم بودند و به امضای نمادین پیراهن تیم ملی بسکتبال پرداختند.

در این مراسم از شرکت نیلموتی نیز به دلیل حمایت و ارائه لباس‌های تیم ملی بسکتبال بانوان، تشکر و قدردانی شد و فدراسیون از این شرکت قول گرفت تا طراحی ویژه ایرانی اسلامی لباس‌های تیم ملی و اجرای آن را برای مسابقات المپیک 2021 بر عهده بگیرد.


شجاعی: بانوان بسکتبال کار سختی در اتریش برای کسب سهمیه دارند

نایب رییس بانوان فدراسیون بسکتبال با اشاره به هم‌گروهی ایران با استرالیا، ژاپن، تایلند و اکراین در اتریش گفت: بانوان بسکتبالیست در گروه سختی قرار دارند و کسب سهمیه در اتریش به راحتی امکانپذیر نیست.

فریده شجاعی در مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال ۳ نفره بانوان اعزامی به انتخابی المپیک اظهار کرد: اولین مسابقه انتخابی المپیک بسکتبال ۳ نفره بانوان با حضور ۲۰ تیم برتر دنیا از روز چهارشنبه پنجم خرداد در اتریش برگزار می شود که در پایان این مسابقات تنها ۳ تیم اول کسب سهمیه می کنند. البته امکان کسب سهمیه برای تیم ایران در اتریش چون رقابتها تنگاتنگ و سنگین است، میسر نیست.

وی با بیان این که امید زیادی برای کسب سهمیه در مجارستان داریم، افزود: ۸ تیم از بسکتبال ۳ نفره بانوان در المپیک شرکت خواهند کرد که ۴ تیم از طریق رنکینگ انتخاب شدند و ۴ تیم دیگر در پایان این دو رویداد مشخص خواهند شد که امیدوارم تیم ایران در مجارستان بتواند به این امر مهم دست پیدا کند.

شجاعی خاطرنشان کرد: امیدوارم که تیم ایران با کسب سهمیه در مسابقات انتخابی برای نخستین بار عازم المپیک شود.

وی از نگین رسولی، دلارام وکیلی، معصومه اسماعیل زاده و شادی عبدلوند به عنوان نفرات اعزامی به اتریش نام برد و گفت: کیمیا یزدیان تهرانی و یاسمن محمدی نفرات جایگزین هستند که در مجارستان شرکت خواهند کرد.

شجاعی در پایان افزود: برای انتخاب این نفرات ۶ مرحله اردو پیش بینی شده بود که در هر مرحله از بین ۱۰ بازیکن برتر در نهایت ۶ بازیکن برای شرکت در انتخابی المپیک بسکتبال ۳ نفره بانوان انتخاب شدند.


اهمیت به بسکتبال سه نفره بانوان از نگاه رئیس فدراسیون

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در نشست رسانه‌ای رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال بانوان، گفت: امروز روز خوبی برای بسکتبال بانوان بود، چون از پیراهن تیم ملی سه نفره رونمایی شد. برای اولین بار این رشته به بازی‌های المپیک اضافه شده و شرایطی ایجاد شده است که به بانوان اهمیت داده می‌شود.

وی افزود: اهمیت فدراسیون بسکتبال بانوان در بعد قهرمانی و همگانی افتخاری برای فدراسیون است. در فدراسیون بسکتبال تفاوتی بین مردان و بانوان نداریم و از تیم ملی بانوان حمایت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: دو مسابقه حساس برای کسب سهمیه المپیک پیش رو داریم. امید زیادی به تیم اعزامی داریم، چون به اندازه کافی به تیم ملی بانوان توجه شده است و تمرینات مناسب هم داشته اند. لیگ خوبی هم داشتیم که تیم ملی با آمادگی کامل اعزام شود.

وی افزود: امیدواریم تیم ملی بانوان نمایندگان خوبی در رقابت‌های انتخابی باشند، با توجه به اهمیت حضور بانوان در المپیک توکیو، اعزام این تیم برای ما اهمیت دارد.


WhatsApp Image 2021-05-23 at 15.53.45

شادی عبدالوند، نگین رسولی، دلارام وکیلی و معصومه اسماعیل‌زاده اعضای تیم ملی سه نفره بانوان هستند که زیر نظر نیکا بیک لیک لی، تمرینات خود را پشت سر گذاشته‌اند و آماده اعزام به مسابقات انتخابی المپیک اتریش شدند.

در این سری از مسابقات که به میزبانی اتریش برگزار خواهد شد، تیم ایران باید با تیم‌های تایلند، ژاپن، استرالیا و اوکراین به رقابت بپردازد که از این بین سه تیم جواز حضور در مسابقات المپیک 2022 توکیو را کسب خواهد کرد.

در ادامه نیکا بیک لیک لی، سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان، در خصوص مسابقات مجارستان توضیح دادند که ۶ تیم برتر رده‌بندی جهانی در آن حضور دارند و نباید در ۲ المپیک گذشته (ریو و لندن) شرکت کرده باشند.

مسابقات یونیورسالینی به میزبانی مجارستان برگزار می‌شود و از این مرحله یک تیم از بانوان و یک تیم از بخش مردان، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک توکیو را بدست می‌آورند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما