کد خبر: 596464
تاریخ انتشار :

دلیل خونریزی مکرر بینی چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آیا خود بخود دچار خون دماغ می‌شوید؟ آیا فشار خون بالا دارید؟ درصورتیکه خود بخود دچار خونریزی بینی می‌شوید لازم است فشار خون‌تان را چک کنید و درصورتی‌که به عارضه فشار خون بالا مبتلا هستید باید مراقب خونریزی بینی باشید.

گروهی از پژوهشگران در کره مطالعه‌ای را منتشر کردند که نشان می‌دهد افراد مبتلا به فشار خون بالا بیشتر در معرض خونریزی بینی هستند و این خونریزی‌ها اغلب به اندازه‌ای جدی می‌شود که لازم است فرد به پزشک مراجعه کند.

در این بررسی پژوهشگران به ارزیابی اطلاعات بیش از ۷۰ هزار بزرگسال در مدت ۱۴ سال پرداختند. آنان شرکت‌کنندگان در مطالعه را به دو گروه تقسیم کردند: گروهی که دچار فشار خون بالا بودند و گروهی که به این عارضه دچار نبودند. این بیماران از سلامت کامل برخوردار بوده و هیچ یک از داروهای رقیق‌کننده خون که احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد مصرف نمی‌کردند.

در پایان مطالعه، پژوهشگران دریافتند افراد مبتلا به فشار خون بالا ۴۷ درصد بیشتر خود بخود دچار خونریزی بینی شده‌اند و خونریزی بینی در این بیماران به دلیل وارد شدن ضربه، عمل جراحی یا بیماری نبوده است.

به گزارش مدیکال دیلی، پژوهشگران خاطرنشان کردند: مشخص نیست چرا افراد مبتلا به فشار خون بالا خود به خود دچار خونریزی بینی می‌شوند اما از آنجایی که فشار خون بالا به رگ‌های خونی آسیب می‌رساند می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما