کد خبر: 596466
تاریخ انتشار :

راهکارهای افزایش سلامت روده

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تحقیقات نشان می‌دهد که وضعیت میکروبیوم شما همچنین می‌تواند بر خلق و خوی شما و توانایی شما برای جلوگیری از بیماری تأثیر بگذارد.

اگرچه بازار از پروبیوتیک‌های گران قیمت اشباع شده است که می‌تواند باعث افزایش میکروبیوم شما شود، اما به نظر می‌رسد شما در واقع می‌توانید با تطبیق سبک زندگی خود، اکوسیستم داخلی بدن خود را تغییر دهید.

با ایجاد تنوع در رژیم غذایی، سلامت روده را تقویت کنید

اکثر افراد مبتلا به بیماری مرتبط با روده یا حتی سایر بیماری‌ها مانند دیابت و آلرژی یک نکته مشترک دارند: عدم تنوع در جمعیت میکروبی روده آنها. واضح است که روده سالم یک روده با جمعیت باکتری متنوع است و یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک جامعه باکتریایی متنوع، خوردن طیف گسترده‌ای از غذا‌های سالم است.

برای یک روده سالم ماست و کفیر بخورید

مصرف لبنیات کشت شده، مانند ماست و کفیر، باکتری‌های سالم را در روده وارد می‌کند. آن باکتری‌ها ممکن است در روده اقامت دائم نداشته باشند، اما حتی هنگام عبور از آن می‌توانند اثرات مثبتی داشته باشند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داد که وقتی یک نوع باکتری مشترک در ماست توسط موش‌ها بلعیده می‌شود، وضعیت روحی آن‌ها را تنظیم کرد همین امر دانشمندان را به این باور سوق داده است که باکتری‌ها می‌توانند افسردگی در انسان را درمان کنند.

پنیر را به نام سلامت روده کنار نگذارید

آیا پنیر می‌تواند برای سلامت روده مفید باشد؟ به نظر می‌رسد به طور فزاینده‌ای محتمل است. مطالعه‌ای که توسط انجمن شیمی آمریکا انجام شد نشان داد که افرادی که پنیر می‌خورند دارای مقدار بیشتری از باکتری‌های روده هستند که با کاهش کلسترول مرتبط است.

در مورد سلامت دندان خود کوشا باشید

ممکن است ذکر بهداشت دهان و دندان هنگام بحث در مورد چگونگی بهبود سلامت روده عجیب به نظر برسد، اما همه این‌ها با هم مرتبط هستند. مطالعات متعدد، از جمله یک تحقیق توسط دانشگاه کرنل و دانشگاه گوتنبرگ، سوئد، نشان داده است که اشکال مضر باکتری‌هایی که در دهان رشد می‌کنند اغلب به روده یا حتی جریان خون راه می‌یابند. مسواک زدن منظم می‌تواند آن میکروب‌های بالقوه مضر را در باکتری‌های روده شما متعادل نگه دارد.

شکلات تلخ بخورید

شکلات تلخ حاوی فیبر و مولکول‌های گیاهی به نام پلی فنول است. از آنجا که هضم هر دو این ترکیبات برای روده‌ها دشوار است، می‌توانند به عمق روده شما بروند و در آنجا توسط میکروب‌ها تخمیر و متابولیزه شوند. این فرآیند به نوبه خود مواد شیمیایی ضد التهابی سلامت را آزاد می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما