کد خبر: 616233
تاریخ انتشار :

درخواست توقف تزریق واکسن «جانسون‌اندجانسون» در آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مقامات ارشد بهداشتی آمریکا امروز (سه‌شنبه) خواستار توقف استفاده از واکسن آمریکایی «جانسون اند جانسون» به دلیل بروز چند مورد عارضه لختگی خون در افرادی که این واکسن را دریافت کرده‌اند، شدند.

این مقامات اعلام کردند در حال بررسی شش مورد «نادر و شدید عارضه لختگی خون» در افراد واکسینه شده با این واکسن در آمریکا هستند. این شش نفر همگی زن و بین سنین ۱۸ تا ۴۸ سال بوده‌اند.

کمیته مشورتی در زمینه ایمن‌سازیِ مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز چهارشنبه (فردا) برای بررسی این موارد تشکیل جلسه خواهد داد. سازمان غذا و داروی آمریکا هم قرار است موارد مذکور را بررسی کند.

یک مقام ارشد سازمان غذا و دارو و یکی از مقامات ارشد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا در بیانیه مشترکی اعلام کردند: تا زمانی که این روند (بررسی) تکمیل شود، ما توقف در استفاده از این واکسن را برای احتیاط توصیه می‌کنیم. مهم است که جامعه ارائه دهنده خدمات بهداشتی از احتمال بروز این عوارض آگاه باشد و بتواند برای تشخیص و مدیریت مناسب به دلیل درمان منحصر به فرد لازم برای این نوع لختگی آماده باشد.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، گرچه این اقدام شکل توصیه‌ای دارد اما انتظار می‌رود دولت فدرال در همه پایگاه‌های واکسیناسیون دولتی استفاده از این واکسن را متوقف کند.

طبق این گزارش، این مسئله همچنین می‌تواند روند واکسیناسیون در آمریکا را آن هم در حالی که در بسیاری از ایالت‌ها روند ابتلا افزایشی است و همچنین بی‌اعتمادی به دریافت واکسن وجود دارد، پیچیده‌تر کند.

این واکسن تک‌دوزه است و شرایط نگهداری راحت‌تری نسبت به دو واکسن دیگر آمریکایی «فایزر» و «مدرنا» دارد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما