کد خبر: 617510
تاریخ انتشار :

تصمیم عجیب دولت استرالیا برای مقابله با کرونای هندی

وزارت بهداشت استرالیا برای مقابله با کرونای هندی و تقویت سیستم سلامت عمومی این کشورش، تصمیم عجیبی اتخاذ کرده که با انتقاد شدید سازمان دیده بان حقوق بشر مواجه شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش رویترز، وزارت بهداشت استرالیا روز شنبه اعلام کرد با توجه به بحران کرونا در هند، حتی شهروندان این کشور نیز حق بازگشت از هند به داخل کشور را ندارند.
این تصمیم دولت استرالیا انتقاد شدید سازمان دیدبان حقوق بشر را به دنبال داشته است.
گرِگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا، در بیانیه‌ای خود گفت این تصمیم سخت با توجه به اهمیت حیاتی سیستم سلامت عمومی استرالیا و حفظ قرنطینه که موجب کاهش قابل قبول موارد ابتلا به کرونا در این کشور شده، اتخاذ شده است.
بر اساس این بیانیه، از روز دوشنبه هر مسافری که وارد استرالیا شود، حتی شهروندان استرالیا، در حالی که در ۱۴ روز گذشته در هند بوده، با جریمه ۶۰ هزار دلاری و حبس پنج ساله روبه‌رو خواهد شد.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که استرالیا به‌تازگی ورود مسافران از هند را ممنوع اعلام کرد و به همین دلیل عده‌ای از مسافران از پروازهای غیرمستقیم برای ورود به استرالیا استفاده کردند.
ایلِین پیِرسون از دیدبان حقوق بشر استرالیا در واکنش به بیانیه این کشور ضمن «خشن» خواندن آن گفته است: «دولت به جای حکم زندان و مجازات باید به دنبال راه‌هایی برای قرنطینه استرالیایی‌هایی باشد که از هند بازمی‌گردند.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما