کد خبر: 620622
تاریخ انتشار :

تولید واکسن کرونا از شهریور به ۱۰ میلیون دوز در ماه می‌رسد

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تا قبل از پایان سال همه جمعیت هدف واکسینه خواهند شد، گفت: پیش‌بینی می کنیم تولید واکسن کرونا در تیر ماه به سه میلیون دوز رسیده و از شهریور ماه این عدد به ۱۰ میلیون دوز در ماه افزایش یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 محمدرضا شانه ساز اظهار کرد: در تابستان جهشی در تولید و عرضه واکسن های ایرانی خواهیم داشت، به این معنی که تقریباً همه گروه‌های خطرپذیر جامعه در تابستان واکسینه خواهند شد که این افتخار بزرگی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه بزودی واکسن های ایرانی در کشور عرضه خواهد شد، افزود: افتخار ما این است که واکسیناسیون را با واکسن های داخلی خود پیگیری خواهیم کرد، البته این به این معنی نیست که از واکسن های خارجی استفاده نخواهیم کرد، بلکه از آنها برای افزایش سرعت واکسیناسیون بهره خواهیم برد.

به بهانه تحریم اجازه ورود واکسن و داروی مورد نیاز به کشور را نمی دهند

معاون وزارت بهداشت با بیان اینکه اکنون بین کشورهای دنیا رقابت بزرگی برای خرید واکسن وجود دارد، گفت: در حوزه داروی وارداتی و واکسن، هنگام انتقال ارز، انواع اقسام سخت گیری ها و شیطنت ها با بهانه تحریم  صورت می گیرد و اجازه نمی‌دهند واکسن و داروی مورد نیاز مردم را به راحتی وارد کشور کنیم، همین طور در تهیه محیط کشت و مواد مورد نیاز برای تهیه واکسن و تجهیزات مرتبط که کشورهای بسیار محدودی تولیدکننده آنها هستند نیز نقل و انتقال پول بسیار با دشواری همراه است.

وی خاطرنشان کرد: برای تولید نیازمندی‌های خود با اتکا به تولید داخل برنامه‌ریزی داریم و شرکت‌های دانش‌بنیان ما به کمک آمده‌اند و حتی در حوزه تولید محیط کشت و سایر اقلام مورد نیاز در تولید واکسن هم ورود کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما