کد خبر: 613885
تاریخ انتشار :

گربه‌های فراموش شده فوکوشیما نجات یافتند+عکس‌ها

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در طول ۱۰ سالی که از فرار هزاران نفر از ساکنان فوکوشیمای ژاپن پس از فاجعه نیروگاه هسته‌ای می‌گذرد، مردی آنجا زندگی می‌کند که انواع گربه‌ها را نجات داد و همچنان هم به مراقبت از آن‌ها ادامه می‌دهد.

به گزارش فرارو، ساکائه کاتو، که زندگی خود را وقف مراقبت از حیوانات خانگی ترک شده کرده است، در خانه خود از ۴۱ گربه نگهداری می‌کند و ۲۳ گربه را در باغ خود و یک ملک خالی دیگر دفن کرده است.

وی از خانه خود در منطقه آلوده و تحت قرنطینه، به خبرگزاری رویترز گفت: می‌خواهم تا وقتی زنده هستم از همه آن‌ها مراقبت کنم. روزی که آن‌ها نباشند، من هم دیگر نمی‌خواهم زنده باشم، نه یک روز و نه حتی یک ساعت.

در این منطقه کوهستانی، کاتو یک زندگی ساده و روستایی دارد؛ از چشمه آب می‌آورد و مجبور است با ماشین تا توالت‌های عمومی برود. او در انبار ذخیره‌ای که آن را با اجاق گاز پارافین گرم می‌کند، برای گربه‌های خود غذا می‌گذارد.

کاتو می‌گوید که او در هنگام کمک در عملیات تخریب خانه‌های متروک در منطقه، تعداد زیادی از این حیوانات خانگی مرده را پیدا کرده و تصمیم گرفته است حیوانات اهلی منطقه را نجات بدهد و از آن‌ها مراقبت کند. پس از فاجعه فوکوشیما، ۱۶۰ هزار نفر خانه‌ها و حیوانات خانگی خود را رها کردند.

خانواده، دوستان و همسایه‌های او همگی پس از انتشار مواد رادیواکتیو نیروگاه هسته‌ای در منطقه، فرار کردند، اما کاتو تصمیم گرفت در این شهر تقریبا خالی بماند و از حیوانات خانگی ترک شده نگهداری کند. او می‌گوید که گربه‌ها به او قدرت دادند تا در سرزمینی که دوست دارد و متعلق به چندین نسل از خانواده‌اش بوده است، بماند.

به گفته کاتو، او حتی در این شرایط دشوار هم ماهیانه حدود هفت هزار دلار صرف غذای این حیوانات می‌کند. بخش عمده این غذا به حیواناتی وحشی می‌رسد که شب‌ها دور خانه‌اش جمع می‌شوند. او ماه گذشته به دلیل آزاد کردن یک گراز وحشی که دولت ژاپن به دام انداخته بود، دستگیر شد.

فاجعه فوکوشیما بعد از فاجعه چرنوبیل، بدترین حادثه هسته‌ای به شمار می‌آید. این حادثه که در اثر زلزله و سونامی در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد، دولت را مجبور کرد تا به دلیل آلودگی هوا، تا شعاع ۲۰ کیلومتری منطقه را تخلیه کند. روند آلودگی‌زدایی از منطقه آلوده شده از جمله در نزدیکی خانه کاتو، هنوز در جریان است، با این حال، ساکنان اجازه بازگشت به این منطقه را ندارند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما