کد خبر: 615581
تاریخ انتشار :

مهاجمان مسلح در نیجریه ۱۸۰۰ زندانی را فراری دادند+عکس‌ها

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پس از حمله افراد مسلح به یک زندان در نیجریه، بیش از ۱۸۰۰ زندانی موفق به فرار شدند. به گفته مقام‌ها، تاکنون ۶ زندانی خود را معرفی کرده‌اند و از جمع کل زندانیان هم ۳۵ نفر در زندان باقی مانده بودند.

، مهاجمان مسلح ابتدا با منفجر کردن بخش اداری زندان توانستند وارد محوطه حیاط زندان شهر اوری شوند و پس از آن در‌های بازداشتگاه را به روی زندانیان گشودند.

پلیس نیجریه گروه جدایی‎طلب بومیان بیافرا را مسئول این حمله دانسته است. اما آن طور که گزارش شده این گروه نقش داشتن در این حمله را رد کرده است.

سازمان زندان‌های نیجریه می‌گوید در جریان این واقعه ۱۸۴۴ زندانی موفق به فرار شده‌اند.

این سازمان در اطلاعیه‌ای گفته بامداد دوشنبه، افراد مسلح با وانت‌های شاسی‌بلند و اتوبوس در حالی که تسلیحات سنگین داشتند ابتدا به ساختمان اداری زندان اوری حمله کردند و سپس وارد محوطه زندان شدند.

سخنگوی پلیس هم گفته مهاجمان حتی به سلاح‌هایی، چون راکت‌انداز، مسلسل و مواد منفجره مجهز بوده‌اند.

محمدو بوهاری رئیس جمهور نیجریه این واقعه را اقدامی تروریستی خوانده که به گفته او از سوی آنارشیست‌ها روی داده است. او به نیرو‌های امنیتی دستور داده که مهاجمان و زندانیان فراری را تحت تعقیب قرار دهند.

سخنگوی گروه بومیان بیافرا به خبرگزاری فرانسه گفته اتهام‌هایی که دولت نیجریه متوجه این گروه کرده و آن را مسئول این حمله دانسته دروغ است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما