کد خبر: 615678
تاریخ انتشار :

تصاویر خفن از خط مقدم جدایی طلبان شرق اوکراین

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دنیس پوشیلین رئیس جمهوری خوانده منطقه دونتسک در شرق اوکراین ادعا کرد که دولت اوکراین برای جنگ تمام عیار و حمله به منطقه دونباس آماده می‌شود.

پوشیلین روز دوشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ گفت: احتمال آغاز جنگ از سوی اوکراین علیه مناطق دونتسک و لوگانسک را بعید ندانست و گفت که همه شرایط برای جنگ تمام عیار فراهم شده است.

به گفته رئیس جمهور منطقه خودخوانده دونتسک، کی یف تجهیزات نظامی و تسلیحات سنگین و نیرو‌های تازه نفس به خطوط حائل در دونباس منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه کی یف برای جنگ تمام عیار آماده شده است، اظهار کرد: باید ببینیم که آیا دستور سرنوشت ساز برای حمله که برای اوکراین مرگبار خواهد بود داده می‌شود؟

رئیس جمهوری منطقه دونتسک با استناد به اطلاعات سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: ارتش اوکراین بیش از ۶۰۰ قبضه تسلیحات سنگین به منطقه مناقشه منتقل کرده است. پوشیلین این را نیز گفت که همه سناریو‌ها را در شرایط کنونی بررسی می‌کند.

در روز‌های اخیر تنش‌ها بین روسیه و اوکراین شدت گرفته است و مقام‌های روسی و اوکراینی یکدیگر را به تشدید مناقشه در شرق اوکراین متهم کردند.

در جریان جنگ داخلی در شرق اوکراین بین نیرو‌های این کشور و جدایی طلبان روس تبار، که یک سال پیش با آتش بس بین دو طرف متوقف شد، در مجموع نزدیک به ۱۴ هزار نفر اکثرا غیرنظامی جان خود را ازدست دادند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما