کد خبر: 620337
تاریخ انتشار :

افزایش خاموشی ها همراه با افزایش دما + جزییات

این هفته دمای هوا افزایش می‌یابد و در تهران به ۳۸ درجه هم می‌رسد بنابراین مردم باید در مصرف برق مدیریت داشته باشند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سخنگوی صنعت برق گفت: اوج مصرف برق بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۲ است و به مردم توصیه می کنیم از به‌کار گیری لوازم پر مصرف خودداری کنند.

هشدار / احتمال افزایش خاموشی ها در سطح کشور

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در پاسخ به این سوال که امروز خاموشی در سطح کشور خواهیم داشت یا خیر؟ گفت: این هفته دمای هوا افزایش می‌یابد و در تهران به ۳۸ درجه هم می‌رسد بنابراین مردم باید در مصرف برق مدیریت داشته باشند.

او ادامه داد: به ازای هر یک درجه افزایش دما، ۱۲۰۰ مگاوات به مصرف برق اضافه می‌شود و پیش بینی می‌کنیم اوج مصرف برق در هفته آینده به ۵۷ هزار مگاوات برسد که در این صورت ممکن است خاموشی ها افزایش پیدا کند

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: تمام تلاش ما این است که امروز با همکاری مردم خاموشی در سطح کشور نداشته باشیم، ولی متاسفانه اگر افزایش بار ادامه داشته باشد، قطعا خاموشی خواهیم داشت.

 در هفته پیش رو با افزایش دما شاهد تکرار خاموشی‌ها باشیم.

خاموشی در راه است

خاموشی‌های پراکنده در کشور در ابتدا بدون اطلاع قبلی اتفاق می‌افتاد که موجب نارضایتی و گله مردم شد سرانجام صنعت برق پس از عبور از دوره غافلگیری اقدام به انتشار جداول خاموشی کرد، جداولی که چندان منطبق بر واقعیت نبود، در نهایت پس از تحمیل خاموشی‌های مکرر بر مردم جداول نسبتا درستی منتشر شد. با این حال در روزهای گذشته شاهد کاهش خاموشی‌ها هستیم.

افزایش خاموشی ها همراه با افزایش دما + جزییات

موضوعی که طبق گفته مسوولان صنعت برق پایدار نخواهد بود و باید منتظر خاموشی‌ها در هفته پیش رو باشیم، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در خصوص دلایل کاهش خاموشی ها در کشور به ایسنا گفت: باتوجه به بهبود شرایط دمایی کشور و کاهش دما که منجر به کاهش استفاده از کولرها و وسایل سرمایشی شده شاهد کاهش ۴۵۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم و علاوه بر آن مشترکان خانگی و صنعتی برای مدیریت مصرف مشارکت جدی داشتند که منجر به کاهش مصرف برق شد.

جمع آوری 352 مگاوات رمز ارز غیرمجاز

وی با اشاره  به اقدامات انجام شده برای جمع آوری رمزارزهای غیر مجاز، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۵۲ مگاوات از مراکز استخراج رمزارز جمع آوری و در اختیار نهادهای انتظامی و قضایی قرار گرفتند و این طرح در بیش از ۲۶۰۰ مرکز اتفاق افتاده است و طی روزهای آتی نیز این روند ادامه دارد.

نیروگاه بوشهر به کمک روشنایی کشور آمد

به گفته سخنگوی صنعت برق کشور از سه روز گذشته نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار شده و در حداکثر تولید خود قرار دارد و بخشی از برق کشور را تامین می کند.

افزایش دما و خاموشی در راه است

رجبی مشهدی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای هفته آینده نیز گفت: در اغلب نقاط کشور شاهد افزایش دما خواهیم بود و پیش بینی می‌شود که میزان مصرف نیز رشد قابل توجهی داشته باشد و ما تمام تلاش خود را می کنیم که با اقدامات مدیریت مصرف و طرح‌های تشویقی که در اختیار داریم بتوانیم محدودیت‌های احتمالی را به حداقل ممکن برسانیم.

مردم همکاری کنند

وی ادامه داد: قطعا در صورتی که امکان رفع محدودیت‌ها مقدور نشد به شرکت های توزیع، سامانه برق من اطلاع رسانی خواهیم کرد. تقاضای ما این است که مشترکان در ساعات اوج مصرف میزان مصرف خود را کاهش دهد و در گذر از این شرایط ما را همراهی کنند.

افزایش خاموشی ها همراه با افزایش دما + جزییات

وی در پاسخ به این سوال که برای هفته آینده احتمال خاموشی وجود دارد و یا خیر؟ گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته هفته آینده وضعیت دمایی رو به افزایش است و در روزهای آینده برای انتشار جداول اطلاع رسانی خواهیم کرد، ولی هفته بسیار گرمی پیش رو داریم و نیازمند همکاری مردم هستیم

رجبی مشهدی تصریح کرد: از سال گذشته ۱۹ درصد میزان مصرف برق رشد داشته که معادل ۸ هزار و ۶۰۰ مگا وات بوده است و ۲ هزار مگاوات آن مربوط به استخراج رمز ارز می‌شود.

او افزود: در کل کشور خاموشی‌های احتمالی داریم، ولی اگر مردم همکاری کنند به طوری که کولر‌های گازی را روی ۲۵ درجه و کولر‌های آبی روی دور کند، تنظیم کنند و از وسایل برق پرمصرف در ساعات گرم روز استفاده نکنند، می‌توان از خاموشی جلوگیری کرد.

به گفته سخنگوی صنعت برق، اوج مصرف برق بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۲ است و به مردم توصیه می کنیم از به‌کار گیری لوازم پر مصرف خودداری کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما