کد خبر: 620489
تاریخ انتشار :

جانبازان شیمیایی واکسن کرونا میزنند + جزییات

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید از آغاز واکسیناسیون گروه سوم ایثارگران شامل جانبازان زیر ۵۰ درصد و والدین شهدا، از نیمه خرداد ماه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اوحدی درباره جزئیات واکسیناسیون جانبازان شیمیایی ۲۵ درصد به بالا و آخرین وضعیت استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان توضیحاتی داد.

جزئیات واکسیناسیون جانبازان شیمیایی اعلام شد

در ادامه فاز ۱ واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ و بدنبال آغاز واکسیناسیون کادر درمان، واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها ها نیز عملا در روز پدر، سالروز ولادت مولای متقیان علی(ع) آغاز شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، در ادامه فاز ۱ واکسیناسیون علیه بیماری کوویو ۱۹ و بدنبال آغاز واکسیناسیون کادر درمان، واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها ها نیز عملا در روز پدر، سالروز ولادت مولای متقیان علی ع ساعتی پیش با حضور وزیر بهداشت در آسایشگاه سالمندان کهریزک آغاز شد.

ظرف هفته پیش رو با ادامه واکسیناسیون خط مقدم درمان و سالمندان و جانبازان مقیم آسایشگاه ها، تا قبل از نیمه اسفندماه واکسیناسیون مرحله اول ۱۱۰ هزار نفر از افراد گروه هدف فاز یک انجام شده که تنها ۲ دهم درصد کل جمعیت هدفی است که تا گایان برنامه واکسیناسیون باید واکسینه شوند، همچنین واکسیناسیون دز دوم دریافت کنندگان واکسن نیز ۱۲ اسفند طبق برنامه زمان بندی و سه هفته بعد از دریافت دز اول انجام خواهد شد.

تلاش بر این است با محموله‌های بعدی واکسن که ظرف روز‌های آتی بتدریج وارد کشور خواهد شد تا قبل از سال جدید، واکسیناسیون در گروه‌های هدف فاز یک انجام شود و با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ بترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

جانبازان شیمیایی واکسن کرونا میزنند + جزییات

معاون رئیس جمهور در خصوص واکسیناسیون‌ انجام شده اظهار کرد: واکسیناسیون جانبازان قطع نخاعی ۷۰٪ به بالا، ۱۰۰ درصد انجام شده است. اگر فردی دارای این شرایط است، اما هنوز واکسن خود را دریافت نکرده است، به بنیاد شهید شهر محل زندگی خود مراجعه کند.

وی افزود: مرحله بعد، واکسیناسیون جانبازان شیمیایی ۲۵ درصد به بالا است که از این هفته آغاز خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص آمارهای مربوط به کرونا گفت: حدود ۸ هزار نفر از افراد جامعه ایثارگری به کرونا مبتلا شدند، که از میان آن‌ها ۱۴ هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

اوحدی تصریح کرد: ۲۲۰۰ نفر فوتی‌ کرونایی داشته ایم که از میانگین آمار کل کشور، پایین‌تر است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما