کد خبر: 624691
تاریخ انتشار :

دست مرد جوان قطع شد!/ماجراچه بود؟

مرد خشن که در درگیری با دوبرادر مچ دست یکی از آنها را یا قمه تزیینی قطع کرده بود پای میز محاکمه ایستاد و از خود دفاع کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسیدگی به این پرونده از تابستان سال 99 به دنبال وقوع درگیری در یکی از خیابان های شرق تهران آغاز شد. در این درگیری مرد 45ساله اس به نام فریبرز که به شدت آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل شد اما دست راست وی به خاطر شدت جراحات قطع شده و پزشکان نیز نتوانستند عمل پیوند را انجام دهند.

برادر فریبرز که وی را به بیمارستان منتقل کرده بود از دو برادر شکایت کرد و گفت یکی از آنها به نام سام ضربه کاری را به دست برادرش زده است.سام 32ساله بازداشت شد و به درگیری با فریبرز و برادرش اعتراف کرد.

وی گفت: من سر خیابان ایستاده بودم که برادر فریبرز به من اعتراض کرد و گفت چرا به زنان عابر نگاه می کنم. سر همین موضوع با او درگیر شدم. اما درگیری با وساطتت شاهدان تمام شد.

وی ادامه داد: چند ساعت بعد مرد جوان به همراه برادرش فریبرز و پسر جوان او به نام فرید مقابل خانه مان آمدند و درگیری را از سر گرفتند.من و برادرم با آنها درگیر شدیم و من همان موقع بلافاصله به خانه دوستم رفتم و دو قمه تزیینی را که در خانه داشت برگشتم و با قمه به دست فریبرز زدم.

به دنبال اعتراف های این مرد وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه فریبرز به تشریح شکایتش پرداخت.

وی گفت: سام و برادرم با هم درگیر شده و او برادرم را کتک زده بود. به همین خاطر همراه برادرم و پسرم مقابل خانه شان رفتیم. اما آنها به محض روبه رو شدن با ما دعوا را از سر گرفتند. سام به خانه دوستش رفت و با دو قمه برگشت. او قمه را در آسمان می چرخاند و عربده می کشید. او یکباره با قمه ضربه ای به مچ دستم زد  که دستم قطع شد. من همان موقع از هوش رفتم و وقتی به هوش آمدم که در بیمارستان بودم.

وی ادامه داد: عمل پیوند دست هم به خوبی انجام نشد و دست راستم قطع شد. این ماجرا تاثیر بدی در روحیه من و خانواده ام گذاشته و با گذشت یک سال از این ماجرا هنوز خانه نشین هستم و نمی توانم به محل کارم بروم. من تقاضای قطع دست سام را دارم تا او تنبیه شود و بداند قمه کشی مجازات دارد.

برادر وی نیز که در دادگاه حضور داشت گفت: سام سر خیابان ایستاده بود و به زنان متلک می انداخت. به همین خاطر به او اعتراض کردم. اما این ماجرا موجب قطع دست برادرم شد.

وقتی سام در جایگاه متهم ایستاد جرمش را گردن گرفت.

وی گفت: وقتی فریبرز و برادر و پسرش مقابل خانه مان آمدند دعوا بالا گرفت. من برای ترساندن آنها به خانه دوستم رفتم و دو قمه تزیینی را برداشتم. من فکر می کردم قمه ها کند باشند .هرگز فکر نمی کردم ضربه قمه موجب قطع دست فریبرز شود. من پشیمان هستم.

سپس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: موکلم سالهاست از اختلال روانی رنج می برد و به همین خاطر هنگام وقوع درگیری قمه های تزیینی را به دست گرفته است. من تقاضا دارم وی برای بررسی سلامت روان به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شود.

با این درخواست قضات دادگاه پرونده را به دادسرا برگرداندند تا تحقیق درباره وضعیت روحی و سلامت روان متهم تکمیل شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما