کد خبر: 616819
تاریخ انتشار :

قیمت پراید | قیمت پراید امروز | قیمت پراید در بازار | قیمت پراید در سایت دیوار

خبرخوش درباره قیمت پراید +گرانی تمام شد!

برخی از مدل‌های خودروهای خارجی در اولین واکنش نسبت به آزادسازی واردات خودرو کمی ارزان شدند. اما قیمت پراید همچنان ثابت ماند.

قیمت پراید دوباره تغییر کرده است.طبق آخرین اخبار از بازار خودرو قیمت پراید روند روبه افزایشی داشته است.در روزهای اخیر قیمت پراید تغییرات تازه ای داشته است.این چندمین بار است که قیمت پراید از سال گذشته تاکنون روند افزایشی به خود می گیرد.آخرین خبرهای مرتبط با قیمت پراید را با ما بخوانید.

قیمت پراید بعد از واردات خودرو چقدر می شود؟

برخی از مدل‌های خودروهای خارجی در اولین واکنش نسبت به آزادسازی واردات خودرو کمی ارزان شدند

 برخی از مدل‌های خودروهای خارجی در اولین واکنش نسبت به آزادسازی واردات خودرو کمی ارزان شدند. اما قیمت پراید همچنان ثابت ماند.

با مصوبه جدید مجلس در صورتی که شورای نگهبان تایید کند از این پس هر شخص حقوقی و حقیقی می‌تواند در قابل صادرات قطعات خودرو و بدون انتقال ارزی از کشور، خودرو خارجی وارد کند.

هرچند برخی از مدل‌های خودروهای خارجی در اولین واکنش نسبت به آزادسازی واردات خودرو کمی ارزان شدند اما در خودروهای داخلی فعلا مقاومت قابل مشاهده است و قیمت پراید همان ۱۵۳ میلیون تومان باقی مانده است.

سایپا ۱۱۱ معادل ۱۵۳ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ معادل ۱۳۷ میلیون تومان و سایپا ۱۳۲ معادل ۱۳۲ میلیون تومان در روز پنجشنبه ۲۵ شهریور قیمت داشته است.

باشگاه خبرنگاران همچنین قیمت خودرو ساینا را ۱۵۶ میلیون تومان، تیبا را حداکثر ۱۶۰ میلیون تومان و کویئک را نهایتا ۱۷۳ میلیون تومان گزارش داده است.

قیمت حداکثری سمند ۲۳۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ معادل ۲۲۷ میلیون تومان، پژو پارس ۲۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ نهایتا ۳۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ نهایتا ۴۲۵ میلیون تومان و دنا هم حداکثر ۳۲۵ میلیون تومان گزارش شده است.

آخرین وضعیت بازار خودرو 

قیمت خودروهای داخلی در روز تغییر محسوسی نداشت. قیمت پراید و دیگر محصولات ثابت ماند.

بازار خودرو پس از اتمام مهلت ثبت نام شرکت ایران خودرو، تغییر چندانی نداشت. قیمت بیشتر خودروها از جمله قیمت پراید تقریبا ثابت ماند و برخی خودروها نیز کمی کاهش قیمت داشتند.

فروش فوق‌العاده سه خودرو شرکت ایران‌خودرو از یکشنبه جاری قبل آغاز شده و تا سه‌شنبه یعنی ۲۳ شهریور ادامه داشت. متقاضیان می توانستند برای خودروهای پژو ۲۰۷i، پارس TU5 و پارس بنزینی ثبت نام کنند. موعد تحویل این خودرها سه ماهه است یعنی برندگان این دوره خودرو خود را در آذر امسال دریافت می‌کنند.

پژو ۲۰۷i به قیمت ۲۱۶ میلیون تومان، پارس TU5 به قیمت ۱۴۵ میلیون تومان و پارس بنزینی به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. فهرست برندگان قرعه کشی، حداکثر سه روز پس از پایان ثبت‌نام از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام می‌شود.

قیمت جدید پراید اعلام شد (۲۴ شهریور)

پراید صفر هاچ بک در بازار با قیمت ۱۵۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید صفر را می‌توانید با قیمت حدود ۱۳۱ میلیون تومان خریداری کنید. قیمت پراید وانت نیز به قیمت ۱۵۳ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار به صورت جدول آورده شده است.

قیمت پراید

قیمت پراید کارکرده در بازار + جدول

در جدول زیر قیمت روز انواع پراید کارکرده در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید

قیمت پراید

تنها چاره ریزش شدید قیمت خودرو در بازار

بازار خودرو منتظر طرح جدید مجلس و دولت برای واردات خودرو است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو بابل می‌گوید: قدرت خرید برای خودروهای خارجی وجود ندارد. چنانچه واردات خودرو آزاد شود، قیمت انواع خودرو در روزهای پایانی تابستان کاهش چشمگیری دارد.

هر چند با طرح اخیر مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو انتظار می‌رفت خودرو در بازار ایران ارزان شود اما این بار نوسان قیمت دلار اجازه ارزانی را نداد. فعالان بازار می‌گویند طرح آزادسازی واردات خودرو نه تنها در بازار واکنشی نداشته بلکه با رها شدن فنر ارز قیمت خودروها ساعتی افزایش پیدا کرده است.

قیمت+خودرو

بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور پراید، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ دوباره گران شدند! به عنوان مثال قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۹ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۵۳ میلیون تومان معامله شده است و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰ هم با قیمت ۴۳۵ میلیون تومان فروخته شد.

چرا خودرو گران شد؟

علت گران شدن این خودروها چیست؟ در حال حاضر پراید ارزان‌ترین خودرو بازار ایران است. فعالان بازار می‌گویند علت افزایش قیمت پراید توقف تولید آن است. نمایشگاه‌داران معتقدند برخی دهک‌های جامعه با اندک پس اندازی که دارند فقط توان خرید این مدل خودرو را دارند. بنابراین با توجه به تقاضایی که وجود دارد افزایش قیمت آن دور از انتظار نیست.

همچنین قیمت انواع پژو به دلیل کمبود قطعه و عدم عرضه از سوی خودروسازان فعلا روند افزایشی پیدا کرده است.

فروشندگان خودرو می‌گویند قیمت انواع خودرو، همانند طلا ساعتی افزایش پیدا می‌کند. آنها بر این باورند که چنانچه با هماهنگی دولت و مجلس واردات خودرو آزاد شود، خودروهای داخلی و خارجی کاهش چشمگیری دارند.

آینده قیمت خودرو چه می‌شود؟

نبی‌زاده با اشاره به پیش‌بینی خود درباره آینده بازار خودرو گفت: این روزها با جو روانی ایجاد شده اکثر افراد فروشنده خودرو شده‌اند. در حالی که معامله‌ای نمی‌شود. یعنی کسی توان خرید خودروهای خارجی را ندارد. بازار آن قدر راکد است که در هفته تنها پنج درصد معاملات در حوزه خودروهای خارجی شکل می‌گیرد.

هفته گذشته اما قیمت اکثر خودروهای ایرانی تا حدودی ارزان شده بود. برخی فعالان بازار گفته بودند علت کاهش قیمت خودروها وعده دولت مبنی بر افزایش تولید خودرو است. همچنین مسعود نبی‌زاده، رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی بابل گفته بود: در بازار، خودروهای دست دوم و با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

کف قیمت پراید صفر در بازار (شهریور)

پراید صفر در بازار در ارزان ترین حالت ممکن با قیمت حدود ۱۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت پراید هاچ بک و وانت صفر در بازار هم اکنون به رقم های عجیب ۱۵۶ و ۱۵۲.۵ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که تولید پراید متوقف شده اما همچنان تقاضا برای خرید این خودرو بالاست.

در ادامه قیمت انواع مدل های پراید در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

محصولات سایپا در بازار چند؟ /قیمت پراید ترمز برید!

قیمت انواع محصولات سایپا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت پراید

قیمت پراید

پراید وانت بالاخره کم آورد!

پراید وانت که مدتی قیمت آن به حدود به حدود ۱۵۴ میلیون تومان رسیده بود حال با ۳ میلیون افت قیمت با ۱۵۱ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید صفر را در بازار می‌توانید با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان خریداری کنید. این در حالی است که قیمت پراید هاچ بک به ۱۵۶ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

 

پرسش و پاسخ

  • آیا قیمت پراید افزایش داشته است؟
    بله
  • آیا قیمت پراید باعث کاهش خرید و فروش این خودرو شده است؟
    بله

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets