کد خبر: 616819
تاریخ انتشار :

قیمت پراید | قیمت پراید امروز | قیمت پراید در بازار | قیمت پراید در سایت دیوار

خبر باور نکردنی درباره قیمت پراید + جزییات

قیمت پراید هر روزه در حال تغییر است و این تغییر قیمت پراید برای مردم بسیار ناخوشایند است.

قیمت پراید دوباره تغییر کرده است.طبق آخرین اخبار از بازار خودرو قیمت پراید روند روبه افزایشی داشته است.در روزهای اخیر قیمت پراید تغییرات تازه ای داشته است.این چندمین بار است که قیمت پراید از سال گذشته تاکنون روند افزایشی به خود می گیرد.آخرین خبرهای مرتبط با قیمت پراید را با ما بخوانید.

قیمت پراید کاهش یافت

قیمت پراید هر روزه در حال تغییر است و این تغییر قیمت پراید برای مردم بسیار ناخوشایند است.

قیمت کارخانه‌ای خودرو‌های سایپا با بازار فاصله‌ای ۳۰ تا ۵۰ درصدی دارد. کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که این تفاوت قیمتی به علت عرضه کم و تقاضای بالای موجود در سطح این بازار است.

با این وجود در حال حاضر خودروی ساینا با قیمت مصوب ۹۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان به مشتریان سایپا عرضه می‌شود، اما قیمت خودرو در بازار آزاد در حال حاضر به ۱۶۰ میلیون تومان رسیده است.    

همچنین تیبا و تیبا ۲ با قیمت مصوب ۸۷ میلیون و ۷۵ هزار تومان و ۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان در بازار آزاد به ترتیب با قیمت ۱۴۸ میلیون تومان و ۱۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

البته کمترین تفاوت خودرو قیمت میان شرکت سایپا و بازار متعلق به کوییک دنده‌ای است. این محصول در شرکت سایپا با قیمت ۱۳۰ میلیون و ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود و در بازار هم قیمت ۱۷۴ میلیون تومانی دارد.

در این میان مدل‌های پرطرفدار پراید با وجود توقف تولید، همچنان مشتریان پروپا قرص خودشان را دارند. به شکلی که قیمت سایپا ۱۱۱ در بازار به ۱۵۵ میلیون تومان رسیده است. دو مدل سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ هم در بازار به ترتیب به قیمت ۱۳۹ و ۱۳۳ میلیون تومان عرضه می‌شوند.

در بازار امروز قیمت خودرو‌های سایپا تغییرات قابل توجهی را به ثبت رساندند. اما در معاملات امروز محصولات داخلی سایپا، آریو دنده‌ای با ۱۸ میلیون تومان بیشترین و سایپا ۱۳۲ با یک میلیون تومان کمترین رشد قیمتی را تجربه کردند. در این میان برخی محصولات سایپا همچون تیبا ۲ پلاس با افت قیمت یک میلیون تومانی مواجه شدند.

قیمت جدید پراید اعلام شد (۲۴ شهریور)

پراید صفر هاچ بک در بازار با قیمت ۱۵۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید صفر را می‌توانید با قیمت حدود ۱۳۱ میلیون تومان خریداری کنید. قیمت پراید وانت نیز به قیمت ۱۵۳ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار به صورت جدول آورده شده است.

قیمت پراید

قیمت پراید کارکرده در بازار + جدول

در جدول زیر قیمت روز انواع پراید کارکرده در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید

قیمت پراید

تنها چاره ریزش شدید قیمت خودرو در بازار

بازار خودرو منتظر طرح جدید مجلس و دولت برای واردات خودرو است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو بابل می‌گوید: قدرت خرید برای خودروهای خارجی وجود ندارد. چنانچه واردات خودرو آزاد شود، قیمت انواع خودرو در روزهای پایانی تابستان کاهش چشمگیری دارد.

هر چند با طرح اخیر مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو انتظار می‌رفت خودرو در بازار ایران ارزان شود اما این بار نوسان قیمت دلار اجازه ارزانی را نداد. فعالان بازار می‌گویند طرح آزادسازی واردات خودرو نه تنها در بازار واکنشی نداشته بلکه با رها شدن فنر ارز قیمت خودروها ساعتی افزایش پیدا کرده است.

قیمت+خودرو

بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور پراید، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ دوباره گران شدند! به عنوان مثال قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۹ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۵۳ میلیون تومان معامله شده است و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰ هم با قیمت ۴۳۵ میلیون تومان فروخته شد.

چرا خودرو گران شد؟

علت گران شدن این خودروها چیست؟ در حال حاضر پراید ارزان‌ترین خودرو بازار ایران است. فعالان بازار می‌گویند علت افزایش قیمت پراید توقف تولید آن است. نمایشگاه‌داران معتقدند برخی دهک‌های جامعه با اندک پس اندازی که دارند فقط توان خرید این مدل خودرو را دارند. بنابراین با توجه به تقاضایی که وجود دارد افزایش قیمت آن دور از انتظار نیست.

همچنین قیمت انواع پژو به دلیل کمبود قطعه و عدم عرضه از سوی خودروسازان فعلا روند افزایشی پیدا کرده است.

فروشندگان خودرو می‌گویند قیمت انواع خودرو، همانند طلا ساعتی افزایش پیدا می‌کند. آنها بر این باورند که چنانچه با هماهنگی دولت و مجلس واردات خودرو آزاد شود، خودروهای داخلی و خارجی کاهش چشمگیری دارند.

آینده قیمت خودرو چه می‌شود؟

نبی‌زاده با اشاره به پیش‌بینی خود درباره آینده بازار خودرو گفت: این روزها با جو روانی ایجاد شده اکثر افراد فروشنده خودرو شده‌اند. در حالی که معامله‌ای نمی‌شود. یعنی کسی توان خرید خودروهای خارجی را ندارد. بازار آن قدر راکد است که در هفته تنها پنج درصد معاملات در حوزه خودروهای خارجی شکل می‌گیرد.

هفته گذشته اما قیمت اکثر خودروهای ایرانی تا حدودی ارزان شده بود. برخی فعالان بازار گفته بودند علت کاهش قیمت خودروها وعده دولت مبنی بر افزایش تولید خودرو است. همچنین مسعود نبی‌زاده، رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی بابل گفته بود: در بازار، خودروهای دست دوم و با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

کف قیمت پراید صفر در بازار (شهریور)

پراید صفر در بازار در ارزان ترین حالت ممکن با قیمت حدود ۱۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت پراید هاچ بک و وانت صفر در بازار هم اکنون به رقم های عجیب ۱۵۶ و ۱۵۲.۵ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که تولید پراید متوقف شده اما همچنان تقاضا برای خرید این خودرو بالاست.

در ادامه قیمت انواع مدل های پراید در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

محصولات سایپا در بازار چند؟ /قیمت پراید ترمز برید!

قیمت انواع محصولات سایپا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت پراید

قیمت پراید

پراید وانت بالاخره کم آورد!

پراید وانت که مدتی قیمت آن به حدود به حدود ۱۵۴ میلیون تومان رسیده بود حال با ۳ میلیون افت قیمت با ۱۵۱ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید صفر را در بازار می‌توانید با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان خریداری کنید. این در حالی است که قیمت پراید هاچ بک به ۱۵۶ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

 

پرسش و پاسخ

  • آیا قیمت پراید افزایش داشته است؟
    بله
  • آیا قیمت پراید باعث کاهش خرید و فروش این خودرو شده است؟
    بله

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets