کد خبر: 617172
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز | قیمت خودرو در بازار | قیمت خودرو سایت دیوار

آخرین قیمت خودرو امروز | خودروی خارجی ارزان می شود ؟

پرونده بازار پرتیراژهای ایران خودرو در آخرین روز تابستان ۱۴۰۰ با ریزش شدید خانواده پژو ۲۰۶ بسته شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو با چالش های جدیدی در این سال ها مواجه بوده است.در آستانه شروع به کار دولت رییسی موضوع قیمت خودرو یکی از مسائل مهمی است که مردم درگیر آن می باشند. قیمت خودرو در برخی مدل ها افزایشی عجیب داشته است. به نظر می رسید با افزایش احتمال مذاکرات قیمت خودرو کم می شود.جزییات قیمت خودرو را در ادامه میخوانید.

آخرین قیمت خودرو امروز

قیمت خودرو

قیمت خودرو

کاهش چشمگیر قیمت این خودروی پرطرفدار+ جدول

پرونده بازار پرتیراژهای ایران خودرو در آخرین روز تابستان ۱۴۰۰ با ریزش شدید خانواده پژو ۲۰۶ بسته شد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز ایران خودرویی ها افتی ۳ تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت داشتند و در این میان «سورن پلاس» هم افت یک میلیونی را ثبت کرده است.

روند نزولی قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو از دو روز گذشته زده شد تا به این طریق قیمت در بازار محصولات این شرکت خلاف جهت بازار دلار حرکت کند. فعالان بازار خودرو افت قیمت خودرو در بازار را به طرح ساماندهی صنعت خودرو نسبت می دهند.

قیمت خودرو

طرحی که از سوی مجلس هفته گذشته رای مثبت گرفت، اما امروز بعدازظهر شورای نگهبان با برخی از موارد آن مخالفت کرد و برای اصلاح طرح را به مجلس برگرداند تا به این طریق اجرای این طرح دوباره با اما و اگر مواجه شود.

پیش از این مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز پژوهشهای مجلس با این طرح مخالفت کرده بودند. حال باید دید که مجلس برای این طرح پس از برگشت از شورای نگهبان چه برنامه ای خواهد داشت و آیا دست به اصلاح آن خواهد زد و یا اینکه طرح جدیدی در راه خواهد بود.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار می توان گفت افت چند میلیونی قیمت در بازار ایران خودرویی ها در حالی زده شد که امروز دلار نوسان رو به بالا داشت. اما قیمت خودرو که طی هفته های اخیر تابع این عامل بود از دو روز گذشته مسیر خود را جدا کرده است.

قیمت خودرو

 وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمندLX »، «سمند LX با موتورEF۷ » و « سمند سورن پلاس » اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» رکورد افت قیمت در یک روز را شکست و افتی ۱۰ میلیونی را در بازار تجربه کرد و با قیمت ۲۴۰ میلیون تومان عرضه شد.

« پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز افتی ۵ میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به ۲۸۵ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو ۲۰۶ صندوقدار» هم از افت قیمت بی نصیب نبود و امروز با افت ۳ میلیونی در بازار ۲۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

قیمت خودرو

اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو امروز که در میان خانواده سمند امروز «سمند سورن پلاس» نیز با افت یک میلیونی در بازار ۳۰۶ میلیونی شد، سایر محصولات خانواده سمند امروز تغییر قیمت نداشتند بطوریکه «سمندLX » بدون تغییر در بازار ۲۴۰ میلیون تومان قیمت خورد. و «سمند LX با موتورEF۷ » هم تغییری در بازار نداشت و قیمت آن به ۲۵۸ میلیون تومان رسید.

اوضاع بازار خودرو در شهریور / قیمت ها به کدام سمت می‌رود؟

اگرچه قیمت خودروها طی ۵ماه گذشته در کارخانه ثابت مانده، اما در بازار به‌ویژه در مرداد ماه ترمز برید و فعالان بازار می‌گویند طی روزهای ابتدای شهریور ماه تا حدودی ثابت بوده است.

بازار خودرو در مردادماه، ۳۱ روز گرم و پرشتاب را پشت سر گذاشت؛ نوسان قیمت‌ها به شکلی بود که هر چند روز یک‌بار افزایش‌های بین ۵ تا ۱۰میلیون تومانی برای انواع خودرو ثبت می‌شد و خریداران ناامیدتر از قبل بدون خرید از بازار خارج می‌شدند. افزایش قیمت خودرو در مردادماه چنان بی‌محابا بود که برخی مدل‌ها افزایش ۲۰ تا ۳۷میلیونی را تجربه کردند و این افزایش‌های چشم‌گیر در حالی بود که خودروسازان از قیمت‌های حاشیه‌ای بازار که سودی ۵۰هزار میلیاردتومانی را رقم زده، بهره‌ای ندارند و این سود شیرین به جیب دلالان می‌رود. با این حال با ورود به شهریورماه روند صعودی قیمت خودرو متوقف شده و قیمت‌ها یا ثابت مانده یا حداکثر یک تا ۲ میلیون تومان افزایش داشته است

عجیب اما واقعی!/افزایش ۵۰ میلیونی قیمت این خودروها

عبدالرضا عساکره در خصوص وضعیت بازار خودرو در اهواز اظهار کرد: قیمت خودرو در بازار از ماه گذشته تاکنون با افزایش تقریبا شدیدی مواجه شده که این موضوع متاثر از افزایش قیمت دلار و پایین بودن میزان عرضه خودروهای پرطرفدار داخلی بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت خودروهای تولید داخل افزود: نسبت به ماه گذشته، قیمت خودروهای تولید داخل به طور متوسط ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بازار افزایش یافته است.

قیمت خودرو

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با بیان اینکه بازار خودرو در وضعیت نامساعدی قرار گرفته است، گفت: خودروهای صفر کیلومتر تولید داخل به میزان کم توسط مصرف‌کنندگان واقعی خریداری و اغلب بین خود دلالان معامله می‌شوند.

وی بیان کرد: البته به نظر می‌رسد با استقرار دولت جدید، قیمت خودروهای داخلی تا یک ماه آینده کاهش یابد.

عساکره درباره خودروهای اروندی نیز افزود: افزایش قیمت دلار تاثیری بر قیمت خودروهای اروندی نداشته است و معاملات در این خودروها نیز رونق چندانی ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با اشاره به قیمت خودروهای تولید داخل گفت: پژو پارس سال حدود ۲۷۰ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس حدود ۳۱۵ میلیون تومان، سمند ال ایکس حدود ۲۴۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس حدود ۲۷۰ میلیون تومان، دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک حدود ۴۶۰ میلیون تومان، دنا پلاس حدود ۳۸۰ میلیون تومان و ۲۰۷ دنده‌ای حدود ۳۴۵ میلیون تومان در بازار قیمت دارد.

وی با اشاره به قیمت خودروهای اروندی بیان کرد: خودروی سانتافه ۲۰۱۷ نیمه فول حدود ۶۵۰ میلیون تومان، سانتافه مدل ۲۰۱۸ نیمه فول حدود ۷۰۰ میلیون تومان، توسان ۲۰۱۷ نیمه فول حدود ۶۲۰ میلیون تومان و توسان ۲۰۱۸ نیمه فول حدود ۶۶۰ میلیون تومان در بازار اهواز قیمت دارد.

قیمت خودرو پیش از امروز اول شهریور / بازار خودرو همچنان در روند صعودی قیمت

خودروهای داخلی همچنان با افزایش قیمت به صورت روزانه همراه هستند. خودروهای گروه پراید و پژو بیش‌ترین افزایش قیمت را ثبت کردند. پراید ۱۱۱ به ۱۵۲ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای داخلی در چند روز گذشته با افزایش همراه بوده است و بسیاری از خودروها همچون پراید ۱۱۱ و بعضی از خودروهای گروه پژو به صورت روزانه با نوسان و افزایش قیمت همراه هستند.

قیمت پراید در ۱۱۱ به ۱۵۲ میلیون تومان رسید و در روز یکشنبه افزایش دو میلیون تومانی را ثبت کرد. قیمت پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ در کنار افزایش قیمت پراید ۱۱۱ با افزایش قیمت همراه بودند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو و پنج هرکدام پنج میلیون تومان افزایش قیمت را ثبت کردند.

دنا پلاس اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک دیگر خودروهایی بودند که افزایش قیمت پنج میلیون تومانی را پشت سر گذاشتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets