کد خبر: 626944
تاریخ انتشار :

اعتراض مجمع نیروهای خط امام؛

با اینگونه نگاه‌ها باید ‎‌برای همیشه در صحراها زندگی کرد

مجمع نیروهای خط امام امیدوار است، مدافعان طرح مذکور، در انبوه مشکلاتی که جامعه با آن‌ها مواجه است، توصیه‌ها و نقدهای دلسوزانه کارشناسان و همه علاقمندان به ایران عزیز را به درستی شنیده و از تکرار تاریخ اجتناب کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خط امام، به دنبال تصویب طرح صیانت از فضای مجازی توسط مجلس شورای اسلامی مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای نسبت به این طرح واکنش نشان داد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

این روزها که مردم با گسترش ویروس کرونا و بحران‌های ناشی از خشکسالی و انواع مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، مصوبه مجلس شورای اسلامی، با عنوان طرح موسوم به صیانت از فضای مجازی، افکار عمومی را با این پرسش مواجه نموده که آیا مسئله‌ای مهمتر از این موضوع وجود نداشت؟

واقعیت این است که مصوبه اخیر، انسان را به یاد قضایایی در تاریخ می‌اندازد که در زمان خود، هزینه‌هایی هنگفت و غیر طبیعی بر مردم تحمیل کرد و بعضاً شتاب موتور توسعه را با کندی مواجه نمود.

ورود تلگراف و راه‌ آهن، واکسیناسیون عمومی، شناسنامه‌دار شدن مردم، رواج دوش حمام، استفاده از رادیو و ده‌ها موضوع دیگر که مواردی مثل استفاده از دستگاه نمابر یا دیش ماهواره را در سال‌های اخیر هم شاهد بوده‌ایم.

این سیاهه اگرچه امروز به تاریخ و خاطره‌ها پیوسته و گاهی جنبه طنز پیدا کرده است، لکن حاکی از مسیر ناهموار توسعه در ایران عزیز ماست. ناهمواری‌هایی که ریشه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی دارد.

ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، شتاب تحولات فرهنگی و اجتماعی و رشد فناوری که جوانان عناصر اصلی آن هستند، جهان را در موقعیتی متفاوت با گذشته قرار داده است.

جا دارد در همین مجال، مشفقانه پاسخ امام خمینی(ره) به نامه یکی از شاگردانشان درباره بازی شطرنج و خرید و فروش آلات موسیقی را یادآور شویم که فرمودند با اینگونه نگاه‌ها «تمدن جدید بکلی باید از بین برود و مردم کوخ نشین بوده و یا‌‎ ‎‌برای همیشه در صحراها زندگی نمایند.‌»

بی تردید مقاومت در برابر این روند، همان سرنوشت پیشین را دارد. فقط مسیری که دیگران با سرعت هرچه تمام‌تر در حال پیمودن آن هستند، در ایران با تأخیر مواجه می‌کند و به انسجام داخلی و اعتماد عمومی و وحدت ملی آسیب می‌رساند و فایده‌ای هم برای مدافعان اینگونه طرح‌ها ندارد.

مجمع نیروهای خط امام امیدوار است، مدافعان طرح مذکور، در انبوه مشکلاتی که جامعه با آن‌ها مواجه است، توصیه‌ها و نقدهای دلسوزانه کارشناسان و همه علاقمندان به ایران عزیز را به درستی شنیده و از تکرار تاریخ اجتناب کنند.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما