کد خبر: 627461
تاریخ انتشار :

آیا زاکانی از نامزدی شهرداری تهران انصراف می دهد؟

برخی شنیده‌ها از احتمال انصراف علیرضا زاکانی از نامزدی شهرداری تهران خبر می‌دهد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علیرضا زاکانی، مازیار حسینی و محسن پیرهادی جدی‌ترین گزینه شهرداری تهران هستند که برخی شنیده‌ها حکایت از این دارد که قرار است زاکانی در روز‌های آتی همچون مهرداد بذرپاش به نفع یکی از نامزد‌های شهرداری تهران انصراف دهد.

به گزارش مدارا، در همین راستا شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در نامه‌ای سرگشاده از علیرضا زاکانی خواست تا از نامزدی شهرداری تهران انصراف دهد.

در این نامه سرگشاده آمده است: “ای کاش از قبل شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم را که دعوت کننده‌ی حضرتعالی به قم و مهم‌ترین حامی‌تان در انتخابات مجلس بود و شاید بیشترین اقبال مردم به حضرتعالی به خاطر اطمینانی بوده که به اعضای این شورا داشته‌اند، در جریان امر قرار می‌دادید.

روشن است که دادن برنامه برای تصدی پست شهرداری تهران، به معنی برگزیده شدن نیست و شما یک نفر از هشت نفر هستید. اما همین که برنامه داده‌اید به معنای آن است که آمادگی دارید پست اصلی خود را که با زحمات و دوندگی افراد زیادی (از قبل از ثبت نام نامزد‌های مجلس تا زمان تبلیغات و جلسات توجیهی و معرفی و …) چه از سمت خودتان و چه از سمت شورا به دست آورده و به عنوان نماینده‌ی ام‌القرای جهان اسلام یعنی شهر مقدس قم راهی مجلس شده‌اید، ترک کرده و یک سوم از حق رای مردم قم در مجلس شورای اسلامی را (احتمالا تا پایان مجلس) خالی بگذارید.

حضرتعالی را در شعار و در عمل پیرو اوامر، ولی فقیه می‌دانیم. آیا این رفتار شما مخالفت صد در صد و عینی با این فرمایش صریح حضرت ایشان نیست که فرموند: «یکی از آسیب‌ها این است که نماینده از اوّلی که وارد مجلس می‌شود، نقشه‌ی رسیدن به فلان پستِ مثلاً اجرائی را در سر خودش بپروراند -که وزیر بشود، مدیر بشود، فلان [مسئول]بشود- نه، این وظیفه‌ی نمایندگی بسیار مهم است. اگر انسان برای خدا کار بکند و درست کار بکند، از وظایف اجرائی اهمّیّتش بیشتر است، یا لااقل در مواردی به قدر آن‌ها اهمّیّت دارد. این جور نباشد که ما تا وارد مجلس شدیم، به فکر بیفتیم که خب حالا چه کار کنیم که مثلاً در مرحله‌ی بعد یا در فلان دولت به فلان پست [برسیم]؛ این‌ها آسیب‌ها است.»

آیا اکنون در مملکت برای پست شهرداری تهران قحط الرجال است که حضرتعالی برای این کار برنامه داده‌اید؟ آیا به اهمیت جایگاهی که در آن واقع شده‌اید یعنی نمایندگی مرکز جهان تشیع واقف نیستید که به چنین فکری افتاده‌اید؟

توقع از حضرتعالی این بود که حتی پیشنهاد این پست را هم نپذیرید، نه این که برنامه هم بدهید و منتظر بمانید که آیا شما را می‌پذیرند یا نمی‌پذیرند!

مردم فهیم و هوشمند قم آن قدر درایت دارند که چنانچه حضرتعالی وارد گود رقابت تصدی پست شهرداری تهران شده و برگزیده نشدید، دیگر روی شما به عنوان نماینده‌ی شهرشان هم حساب نکنند. چرا که به همه ثابت کرده‌اید که پست نمایندگی شهر قم برای شما از اولویتی برخوردار نیست و یقینا باید در برابر خداوند و شهدا و تک تک آرائی که به نام‌تان در صندوق رأی ریخته شد، در قیامت پاسخگو باشید.

در پایان از حضورتان استدعا دارد با پس گرفتن برنامه‌های خود از شورای شهر تهران، هم چنان از فرصت اطمینان مردم شریف قم به خودتان استفاده کرده و در مجلس شورای اسلامی به عنوان یک قانون گذار هوشیار و در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به عنوان مغز متفکر این نهاد مقدس به خدمت ادامه دهید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما