کد خبر: 629142
تاریخ انتشار :

امتیازات وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نظر نماینده مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، گفت: لازم است برای توسعه وزارت آموزش و پرورش از فکر، دیدگاه و رویکرد جدیدی توام با تحول و تغییر حمایت شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

عبدالجلال ایری در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 30 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت باغ گلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مخالفت با معرفی وی، گفت: آموزش و پرورش بعد از گذشت 42 سال در نقطه ای قرار دارد که فرهنگیان، دانش آموزان، اولیا و جامعه از آن ناراضی است.  

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: لازم است فکر، دیدگاه و رویکردی جدید توام با تحول و تغییر ایجاد شود که در حوزه زیرساخت و اقتصاد نیز به آن رسیده ایم و نیازمند تغییر اساسی هستیم که این امر به دست جوانانی صورت می گیرد که وارد کار می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح رتبه بندی فرهنگیان بیش از 10 سال معطل مانده بود، یادآور شد: همچنین 2 سال است شیوع ویروس کرونا باعث ترک تحصیل تعداد زیادی از دانش آموزان شده و وضعیت بازنشستگان نیز رضایت بخش نیست.

ایری در ادامه چالش اساسی وزارت آموزش و پرورش را کسری بودجه همیشگی آن دانست و افزود: این وزارتخانه بدون تجهیزات آموزش می دهد و در وضع بودجه ای موجود 95 درصد منابع اعتباری آن برای فرهنگیان و تنها 5 درصد آن برای مدارس است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: تاکنون در هیچ مقطعی شخص رئیس جمهور اعلام حمایت از وزیر خود نکرده و نگفته است که در شورای عالی فرهنگیان حضور می یابد که این حاکی از حمایت تام وی از وزیر پیشنهادی است که باید به این انتخاب رئیس جمهور اعتماد کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان جوان بودن وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را یکی از امتیازات وی دانست و افزود: رسالت ما تبعیت از رهبری و قدم برداشتن در مسیر گام دوم انقلاب است و ما باید این فرصت را به وزیر پیشنهادی بدهیم.

منبع:‌خانه ملت

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما