کد خبر: 629343
تاریخ انتشار :

حمله پهپادی به عربستان

ایرنا-رسانه‌های سعودی یکشنبه شب حمله پهپادی انصارالله یمن به جنوب غرب عربستان را تایید کردند. هنوز میزان این خسارات اعلام نشده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایرنا، شبکه‌های رسمی عربستان به نقل از ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض ادعا کردند: پدافند هوایی عربستان یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که از یمن به سمت شهر خمیط مشیط [جنوب غرب عربستان] به پرواز درآمده بود، رهگیری و منهدم کرده است. این ادعا در حالی است که برخی منابع از تاثیر گذار بودن این حمله خبر داده اند . 

این ائتلاف مدعی شد: تمام اقدامات عملیاتی برای دفاع از غیر نظامیان در مقابله با اقدامات خصمانه به کار گرفته می‌شود.

عربستان به نوع پهپاد یمنی اشاره‌ای نکرده است.

نیروهای یمنی تاکنون واکنشی نسبت به ادعای المالکی نشان نداده‌اند.

ادعای ائتلاف سعودی در مورد حمله به غیرنظامیان درحالی بیان می‌شود که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن همواره تأکید کرده است که حملات پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تأسیسات نظامی سعودی صورت می‌گیرد و این حمله به کشورهای متجاوز تا زمانی که حملات آنها به کشورش متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

این حملات پس از هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما