کد خبر: 630138
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با منصور حقیقت‌پور

دولتمردان باید مثل شهید رجایی با مردم زندگی کنند نه بر مردم

منصور حقیقت‌پور گفت: مردم صداقت می‌خواهند. مسئولان باید با مردم صادقانه حرف بزنند. نباید هیچ مسئولی دست‌اندازی به بیت‌المال داشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: اعتماد عمومی به دولت می‌تواند باعث همراهی مردم با دستگاه اجرایی شود تا دولتمردان بتوانند سیاست‌ها و برنامه‌های خود را به بهترین شکل پیش ببرند؛ موضوعی که این‌روزها چندان شاهد نیستیم و رهبر انقلاب هم به تازگی نسبت به این مخاطره هشدار داده‌اند. اما آیا سید ابراهیم رئیسی و دولتش می‌توانند این اعتماد را احیاء کنند؟

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «امروز باورهای مردم به مدیریت اجرایی سست شده است و باتوجه به روندی که در سال‌های گذشته دیده‌اند، تصور می‌کنند که دولتمردان از کارآمدی لازم برخودار نیستند و نمی‌توانند مشکلات آنها را حل کنند. واقعیت هم همین است زیرا در سال‌های اخیر دولت نتوانست از پس مطالبات عمومی برآید و تلاشش برای بهبود زندگی مردم ناکافی بود».

او ادامه داد: «مردم به سفره خود نگاه می‌کنند و می‌بینند که چیزی در آن نیست. واقعا پذیرفتنی نیست که دولت از کنترل قیمت مرغ هم عاجز بماند. از طرفی برخی اقدامات دولتمردان، برنامه‌های یکدیگر را خنثی می‌کند و همیشه شاهد نوعی ناهماهنگی در دولت بوده‌ایم».

این فعال سیاسی با اشاره به شرایط کنونی بیان کرد: «اکنون دیگر زمان آزمون و خطا نیست. اکنون در دنیا می‌دانند یک شهاب‌سنگ در صدسال آینده چه حرکتی می‌کند و عجیب است که ما نمی‌دانیم قیمت هویج در ماه آینده چه قدر خواهد بود».

او همچنین درخصوص ضرورت صداقت مسئولان با مردم اظهار کرد: «مردم صداقت می‌خواهند. مسئولان باید با مردم صادقانه حرف بزنند. نباید هیچ مسئولی دست‌اندازی به بیت‌المال داشته باشد. مسئولان باید مانند شهید رجایی زندگی کنند و با مردم زندگی کنند نه بر مردم. مردم دیگر رفتارهای دوگانه را تحمل نمی‌کنند و می‌خواهند مردم صادقانه رفتار کند و دولتی‌ها مثل خودشان زندگی کنند».

حقیقت‌پور در پایان درباره اینکه آیا دولت رئیسی می‌تواند از پس احیای اعتماد عمومی مردم به دولت برآید یا خیر، گفت: «ما دعا می‌کنیم که بتوانند اما به هر حال بخشی از کابینه مانند هندوانه در بسته است و هنوز نمی‌دانیم چه عملکردی خواهند داشت؛ هرچند بخشی از کابینه مانند وزیر راه و وزیر کشور بسیار نیروهای توانمندی هستند».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما