کد خبر: 630208
تاریخ انتشار :

افشای نقشه عربستان و آمریکا برای پناهندگان افغان

افشاگر معروف عربستانی در صفحه توئیتر خود نوشت که ولی‌عهد سعودی به دستور آمریکا ده هزار افغانستانی را طی دو مرحله پذیرش می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«مجتهد» افشاگر معروف عربستانی امروز (دوشنبه) در صفحه توئیتر خود نوشت که «محمد بن سلمان» قصد دارد ۱۰ هزار افغانستانی را که با نیروهای آمریکایی همکاری داشتند پذیرش کند.

او نوشت که ولی‌عهد سعودی به دستور آمریکا این اقدام را انجام می‌دهد و افغانستانی‌ها قرار است طی دو مرحله وارد عربستان شوند.

به نوشته مجتهد، مقامات سعودی هم اکنون در حال تجهیز ساختمان‌های ویژه از جمله ساختما‌ن‌های واقع شده در صحرای منی هستند. با این حال محمد بن سلمان از آمریکایی‌ها خواسته است تا نام عربستان را در بین کشورهای پذیرنده افغانستانی‌ها ذکر نکند.

پیش از این خبرهایی مبنی بر پذیرش مهاجران افغان در امارات و قطر منتشر شده بود. امارات متحده عربی اعلام کرده است که به طور موقت پنج هزار افغان را پیش از مهاجرت به کشور ثالث را پذیرش می‌کند.

شبکه سی ان ان نیز در ۲۳ مرداد گفت که مقامات آمریکایی در حال رایزنی با دوحه برای پذیرش هشت هزار مهاجر افغان هستند. دولت آمریکا تلاش دارد تا افغان‌هایی که در ۲۰ سال اخیر با این کشور همکاری کردند را خارج ازافغانستان منتقل کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما