کد خبر: 630344
تاریخ انتشار :

تحقیق از 20 نفر در پرونده انتشار فایل صوتی ظریف | جزئیات

۲۰ نفردر رابطه با فایل صوتی ظریف احضار شدند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خدائیان در پاسخ به سوال خبرنگار ی در خصوص پرونده انتشار فایل صوتی پرونده آقای ظریف و بررسی نقش آشنا در این پرونده بیان کرد: در خصوص انتشار این فایل صوتی پرونده‌ای در دادسرای انقلاب عمومی تشکیل شده است و در جمع‌آوری دلایل تعداد زیادی از افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم که به این فایل دسترسی داشتند .

دانلود فایل صوتی سخنان ظریف

بیش از ۲۰ نفر به عنوان مطلع احضار شدند و دلایل و مدارکی جمع‌آوری شده و پرونده برای احضار متهم یا متهمان است که در سوالی که از دادسرای تهران داشتم در روزهای آتی نسبت به احضار این متهمان اقدام خواهد شد و باید منتظر نتیجه پرونده باشیم.

برخی بی انصافی کردند که گفتند مسئولین به حقوق زندانیان توجه نمی کنند

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برخی بی انصافی کردند که گفتند مسئولین به حقوق زندانیان توجه نمی کنند. رئیس قوه قضائیه حدود دو ماه است که مدیریت دستگاه قضا را در اختیار گرفته اند و اگر مرور کوتاهی داشته باشیم بر اقدامات ایشان می بینیم که ایشان دغدغه جدی حقوق شهروندی و حقوق زندانیان را دارد. اولین ملاقات ایشان ملاقات با زندانیان و خانواده آن ها بوده است . ایشان در اولین سفر استانی به ایلام، در زندان ایلام حضور پیدا کردند و با دستوراتی که صادر کردند حدود ۹۰ نفر از زندانیان آن زندان با استفاده از نهادهای ارفاقی آزاد شدند.

خداییان افزود: دستورات اکیدی به دادستان ها صادر کردند که شخصا در زندان‌ها حضور یابند به همراه قضات رسیدگی کننده به پرونده و فقط در تهران حدود دو ماه دادستان تهران ۵ مرحله  به همراه  قضات از زندان‌ها بازدید کردند و ۲۸ هزار ملاقات داشتند و حدود ۲۹۰۰ نفر از زندانیان مشمول عفو و ۵۷۷ نفر با ازادی مشروط آزاد و ۴۲۷  تعلیق اجرای مجازات گرفتند و ۹ هزار نفر به مرخصی رفتند. رییس دادگستری تهران نیز سه بار از زندان های تهران بازدید کردند و همین زمینه آزادی بسیاری از زندانیان فراهم کرد اما ریاست قوه قضاییه صرفا به صدور دستور اکتفا نکرد و خودش وارد عمل شد و دوبار از زندان تهران و  رجایی شهر و اوین و بند زندانیان امنیتی بازدید کردند و عنایت خاصی به حقوق زندانیان دارند.

وی تأکید کرد: ما اعتقاد داریم که کسی که محکوم به زندان می شود فقط باید حبس تحمل کند و کسی حق ندارد حقی از زندانیان تضییع کند و با مرتکبین برخورد خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما