کد خبر: 630905
تاریخ انتشار :

سفر رئیس پنتاگون به ۴ کشور حوزه خلیج فارس

وزیر دفاع آمریکا به چهار کشور حوزه خلیج فارس از جمله عربستان، قطر، بحرین و کویت سفر خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: لوید آستین، روز یکشنبه به چهار کشور حوزه خلیج فارس از جمله عربستان، قطر، بحرین و کویت سفر خواهد کرد.

به گزارش سعودی گزت، کربی در کنفرانس مطبوعاتی جمعه شب اعلام کرد که آستین در این سفر با شرکای منطقه‌ای ملاقات خواهد کرد و از آنها برای همکاری در خروج آمریکایی ها، افغان ها و سایرین از افغانستان از ایالات متحده تشکر می‌کند.

طبق بیانیه پنتاگون، وزیر دفاع همچنین بر روابط دفاعی قوی آمریکا در منطقه را دوباره تأیید می‌کند.

براساس این گزارش، آستین همچنین با نیروهای آمریکایی و کارکنان دولت ملاقات می‌کند تا از آنها به دلیل مهارت و حرفه‌ای که در تخلیه انجام دادند تشکر کند.


وزارت امور خارجه امریکا نیز اعلام کرد که رئیس دستگاه دیپلماسی دولت بایدن، آنتونی بلینکن از ۵ تا ۸ سپتامبر (۱۴-۱۷ شهریور) به دوحه پایتخت قطر و پایگاه هوایی رامشتاین آلمان سفر می کند تا از شرکای ایالا متحده برای انجام کارهای مهم در مورد افغانستان تشکر کند.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، بلینکن در این سفر بر مشارکت های آمریکا برای ارتقای صلح، امنیت و عزت انسانی مجدداً تأکید می‌کند.

بلینکن همچنین قرار است در این سفر با کارکنان وزارت امور خارجه، که با وزارت دفاع و سایر ادارات و آژانس ها برای خروج شهروندان آمریکایی و افغانهای آسیب پذیر همکاری داشته اند، ملاقات کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما