کد خبر: 631073
تاریخ انتشار :

شرط طالبان برای جبهه مقاومت پنجشیر

سخنگوی طالبان در مصاحبه‌ای با اشاره به دلیل مخالفت احمد مسعود، رهبر مقاومت ملی افغانستان در پنجشیر با پیشنهاد این گروه، گفت، طالبان به شرط پایان جنگ با مبارزان در پنجشیر با این منطقه و مبارزان آنها مانند دیگر مردم افغانستان رفتار خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان در مصاحبه ای با اشاره به وضعیت در دره پنجشیر به "عربی ۲۱" گفت که دلیل احمد مسعود برای رد پیشنهاد این گروه این است که وی موقعیت ویژه ای دریافت نکرده، زیرا طالبان آنچه به مقامات بقیه ایالات‌ می‌دهد به او پیشنهاد کرده است.

پیش از این ، احمد مسعود گفت که طالبان "پیشنهاد اختصاص دو کرسی به جبهه ملی مقاومت در دولت" را داد و ادامه داد: ما حتی در مورد این پیشنهاد فکر نکردیم.

یوسف احمدی در مورد سرنوشت پنجشیر به "عربی ۲۱" گفت: به شرط آنکه آن‌ها (مبارزان جبهه ملی مقاومت) از جنگ دست بکشند طالبان با این منطقه و مبارزان مانند دیگر مردم سراسر افغانستان رفتار خواهد کرد."

درگیری‌ها بین طالبان افغانستان و نیروهای مبارز در دره پنجشیر ادامه دارد و نیروهای مقاومت ملی از پذیرش بازگشت طالبان به قدرت امتناع می‌ورزند.

همزمان برخی منابع مدعی کنترل طالبان بر این منطقه شده‌اند، در حالی که روز شنبه فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت از کشته شدن نزدیک به ۶۰۰ جنگجوی گروه طالبان در ولایت پنجشیر خبر داد.

طالبان رسما هیچ بیانیه ای در مورد کنترل این ولایت منتشر نکرده؛ اما مخالفان می گویند آنها حمله طالبان را در ارتفاعات دربند در مرز بین ولایت های کاپیسا و پنجشیر دفع کردند.

سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان می‌گوید: طالبان به ارتفاعات دربند در مرز بین ولایت های کاپیسا و پنجشیر رسیدند، ولی آنها دفع شدند.

دشتی در توییتی افزود: "دفاع از سنگر افغانستان شکست ناپذیر است."

امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق که در دره پنجشیر است نیز در یک پیام ویدئویی که عصر جمعه منتشر شد ، از وضعیت بسیار دشوار صحبت و تأکید کرد "مقاومت ادامه دارد و ادامه خواهد داشت".

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما