کد خبر: 632093
تاریخ انتشار :

مواضع ضد ایرانی سخنگوی پنتاگون

ایرنا- سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد؛ با وجود تمام نگرانی‌های جهانیان، بررسی چیدمان نظامی آمریکا در جهان همچنان در جریان است و بزودی به اتمام می‌رسد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایرنا از پایگاه رسمی وزارت دفاع آمریکا، جان کربی روز دوشنبه به وقت محلی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: پس از تکمیل بررسی‌های چیدمان حضور نظامی آمریکا در جهان، درباره آرایش بین المللی نیروهای خود و تغییر آن تصمیم‌گیری خواهد شد. 

به گفته سخنگوی پنتاگون، نتیجه گیری در مورد این بررسی‌ها هنوز زود است اما ممکن است در پایگاه‌های محل استقرار سربازان آمریکایی، کشتی‌ها و هواپیماها، تغییراتی ایجاد شود. 

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، چین را یک تهدید در حال رشد برای آمریکا توصیف کرده است. به عقیده وی، روسیه نیز در مقابل آمریکا ایستادگی می‌کند. وی همچنین اعلام کرده است که آمریکا باید با تهدیدهای نشأت گرفته از کره شمالی و ایران نیز مقابل کند. 

سخنگوی پنتاگون در مورد افغانستان گفت: هنوز زود است که ما در مورد تاثیر تسلط طالبان بر وضع تروریسم در افغانستان یا منافع مبارزه با تروریسم در آفریقا اظهار نظر کنیم. اما آمریکا با دقت نظاره‌گر تحولات در افغانستان خواهد بود. 

دولت جو بایدن همانند دونالد ترامپ، چین و نه شبه نظامیان افراطی مانند گروه القاعده و داعش را چالش امنیتی درازمدت و شماره یک کشور خود می‌داند اما برخلاف سلف خود، به تعهدات ایالات متحده در برابر کشورهای اروپایی عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" ارزش زیادی قائل است که این امر ممکن است منجر به تغییرات قابل توجهی در پایگاه‌ها و حضور ارتش آمریکا در خاورمیانه، اروپا و آسیا- اقیانوسیه شود. هرچند این تغییرات، پیش از این نیز با موفقیت اندکی آزموده شده‌اند. 

ارتش آمریکا در حال تشکیل یگان نظامی در سطح تیپ با توانایی عملیات در مناطق قطبی به عنوان افزایش تمرکز بر بخش‌های شمالی کره زمین است. این مناطق به عنوان نقطه درگیری احتمالی در رقابت قدرت‌های بزرگ برای دسترسی به منابع طبیعی شناخته می‌شود که با کاهش یافتن لایه‌ها و کوه‌های یخی، قابل دسترسی‌تر می‌شود. همچنین نیروی هوایی ایالات متحده برای نخستین بار، هواپیمای بمب افکن دورپرواز ب- ۱ را به نروژ، هم‌پیمان ناتو و همسایه روسیه فرستاده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما