کد خبر: 632159
تاریخ انتشار :

اعلام آمادگی حماس برای تبادل اسرا با صهیونیست‌ها

یک منبع وابسته به حماس گفت که این جنبش آماده تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی است، اما بر اساس شروط خود نه شروط صهیونیست‌ها.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یک منبع در رهبری جنبش حماس، امروز سه‌شنبه گزارشهایی را که در رسانه‌های عبری درباره تهدید رژیم صهیونیستی آمده بود، تکذیب کرد.

رسانه‌های صهیونیست مدعی شدند که رژیم صهیونیستی از طریق مصر، حماس را تهدید کرده است که در صورت تداوم شلیک موشک، عملیات نظامی در غزه آغاز خواهد کرد.

خبرگزاری سما به نقل از این منبع گزارش داد، این خبرها صحت ندارد و رابطه بین حماس و مصر مبنی بر احترام متقابل است و قاهره هیچ گاه خود را در موضع تهدید حماس یا مقاومت فلسطین نمی‌دهد.

وی تصریح کرد، رژیم صهیونیستی از طریق واسطه‌های، اطمینان داده است که مطالبات مقاومت فلسطین را رفع خواهد کرد و در گذرگاهها، شاهد سهولتهایی هستیم، ولی در حد مطلوب نیست.

این منبع در حماس خاطر نشان کردند، درباره تبادل اسرا، تماسهایی با طرف صهیونیستی در جریان است، ولی هیچ پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.

وی خبر داد که حماس آماده تبادل اسرای مقبول است و باید این مسئله بر اساس شروط مقاومت باشد، نه آن گونه که صهیونیستها می‌خواهند آن را به پرونده‌هایی مانند بازسازی نوار غزه گره بزنند.

مسئله تبادل اسرای صهیونیست با اسرای فلسطینی بار دیگر پس از جنگ ۱۲ روزه اخیر به درخواست تل‌آویو مطرح شد. این جنگ از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی و موشکی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های عبری‌زبان به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما