کد خبر: 632795
تاریخ انتشار :

پشت پرده موافقت تاجیکستان با عضویت ایران در سازمان شانگهای

آقای رئیس جمهور و دولت او چطور ظرف عمر تقریبا یک ماهه خود توانست مخالفان عضویت ایران در این سازمان و مشخصا تاجیکستان را راضی کند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اظهارات دیروز رئیس جمهور و انتقاد ضمنی او از مسئولان دولت قبل مبنی بر اینکه برخی عضویت در اجلاس شانگهای و واردات واکسن را متوقف به پذیرش fatf کرده بودند، با واکنش ها و انتقاداتی همراه شده است. مثلا یک کانال تلگرامی «عصر ما» تحت عنوان «پشت پرده موافقت تاجیکستان با عضویت دائم ایران در سازمان همکاری های شانگهای» نوشته است :

حالا که آقای رئیسی و حامیانش پذیرش عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای را اینطور به حساب خود نوشته و دستاورد محسوب می‌کنند، بد نیست به یک نکته ظریف اشاره کنیم.  

آقای رئیس جمهور و دولت او چطور ظرف عمر تقریبا یک ماهه خود توانست مخالفان عضویت ایران در این سازمان و مشخصا تاجیکستان را راضی کند؟ 

اجازه دهید به شکل دیگری برسیم؛ آقای رئیسی که در «دوشنبه» دکترای افتخاری گرفت و آن لباس زیبا را پوشید، درباره پول‌‌های ایران و نحوه وصول آن از تاجیکستان هم حرفی زد؟کاش ما را هم در جریان بگذارد و یا توضیح بدهد چرا مساله به این مهمی را نادیده گرفته‌اند؟ مهم‌تر اینکه این چشم‌پوشی ربطی به راضی شدن تاجیکستان و رای مثبت دادن به عضویت دائم ایران دارد یا ندارد؟ 

به نظر می‌رسد ربط داشتن دو ماجرا بهم، گزینه درست‌تری باشد. شاهد آنکه جمالی نوبندگانی عضو سابق کمیسیون امنیت مجلس هم در پاسخ به سوالی در این رابطه به «جهان صنعت» گفته: «به نظر من دولت مجبور بود که قدری برای عضویت در این پیمان هم نرمش بیشتری به خرج دهد».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما