کد خبر: 632910
تاریخ انتشار :

گلایه امیرعبداللهیان از آمریکا

ایسنا/ وزیر امور خارجه سوییس گفت: سوئیس مهیای هر نوع همکاری لازم برای استفاده بهتر و بیشتر از کانال مالی سوئیس برای تامین کالاهای موردنظر ایران است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسین امیرعبداللهیان در ملاقات با «ایگنازیو کاسیس» همتای سوییسی  خود در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، ضمن اشاره به روابط پایدار و خوب میان دو کشور، اظهار کرد: تمایل داریم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و شاهد حضور گسترده شرکتهای سوئیسی در پروژه‌های اقتصادی و توسعه‌ای ایران باشیم. بسترهای زیادی برای بسط روابط میان دو کشور وجود دارد.

وزیر امور خارجه  کشورمان تاکید کرد: خوشبختانه چارچوب‌های خوبی برای تقویت مناسبات میان دو کشور وجود دارد. در همین راستا مناسب است به‌زودی کمیسیون مشترک اقتصادی را برگزار کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص گفت‌وگوهای وین و برجام، عنوان کرد: متاسفانه آمریکائی‌ها در مذاکرات هسته‌ای صادقانه برخورد نکرده و نمی‌کنند. واشنگتن چاره‌ای ندارد مگر در رویکرد و رفتار خودشان کاملا تجدیدنظر کنند. ضروری است هم آمریکایی‌ها و هم طرف‌های اروپایی انعطاف لازم را نشان دهند تا مذاکرات آتی نتایج ملموس داشته باشد.

وزیر خارجه سوییس نیز در این ملاقات ضمن مرور نتایج سفر قبلی خود به تهران، گفت: ما برای روابط با ایران اهمیت زیادی قائل هستیم. در همین راستا و طی ماههای آینده دیدارهای مهمی میان همکاران ما در حوزه‌های مختلف در حال تنظیم است.

وزیر خارجه سوییس در پایان این ملاقات با تاکید بر آمادگی برن برای گسترش همه‌جانبه روابط، اظهار کرد: سوئیس مهیای هر نوع همکاری لازم برای استفاده بهتر و بیشتر از کانال مالی سوئیس برای تامین کالاهای موردنظر ایران است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها