کد خبر: 632946
تاریخ انتشار :

شکایت عراقی از ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری ! | جزئیات

شفقنا- وزیر منابع آبی عراق ضمن تایید عدم دستیابی به توافق با ایران در مورد حقابه کشورش، تاکید کرد که قصد دارند این پرونده را به مراجع بین المللی ارجاع دهند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «مهدی رشید الحمدانی»، وزیر منابع آبی این کشور شامگاه امروز (سه شنبه) ضمن تاکید بر این که کارت های فشار مهمی برای گرفتن حقوق آبی خود در اختیار دارند، اعلام کرد که هیچ گونه توافقی با ایران در مورد حقابه کشورش به دست نیامده است.

الحمدانی در گفت و گو با برنامه «المحاید» (بی طرف) در شبکه خبری تلویزیون دولتی عراق (العراقیه الاخباریه) همچنین اظهار داشت: شواهدی داریم مبنی بر این که ایران اقدام به حفر تونل و تغییر مسیر آب می کند؛ وزارت امور خارجه در مسیر بین المللی کردن پرونده آب با ایران است.

وزیر منابع آبی عراق در ادامه نیز ضمن ادعای این که ایران قوانین بین المللی مربوط به آب را نقض می کند، تصریح کرد: ما به طور رسمی تخلفات ایران را بدان اطلاع دادیم با این حال پاسخی دریافت نکردیم.

الحمدانی در پایان ضمن تاکید بر این که عراق توانسته آب را در سدهای خود ذخیره کند، عنوان کرد: کارت (فشار) ما با ایران این است که به دیوان بین المللی دادگستری متوسل شویم جایی که کشورهای بالادست حق قطع آب (از کشورهای پایین دست) را ندارند.

منبع: شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما