کد خبر: 633277
تاریخ انتشار :

روس ها برای ایران زمان خریدند

باشگاه خبرنگاران/ نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توییتری نوشت: «همتایان ایرانی ما در صورت تمایل می‌توانند فرصت بیشتری برای فکر روی مذاکرات احیای برجام داشته باشند.»

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«میخائیل اولیانوف» در پیامی با اشاره به عدم از سرگیری مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای، اعلام کرد مقامات ایران تا زمانیکه بخواهند، می‌توانند فرصت بازبینی موارد توافق را داشته باشند.

این دیپلمات روسی در ادامه افزود: «اما احساس من این است که تاخیر بیشتر می‌تواند از سرگیری مذاکرات و موفقیت در آن را با مشکل مواجه کند. البته امیدوارم که این فکر من اشتباه باشد.»

این پیام اولیانوف در پاسخ با اظهارات وزیر خارجه کشورمان بود که گفته بود: «برخی می‌پرسند مذاکرات چه زمانی از سرگرفته می‌شود و این که ما می‌گوییم به زودی یعنی دقیقا چه زمانی؟ به زودی برای ما به معنی آن است که مذاکرات پیشین را به طور کامل بررسی کردیم. من وعده‌های پیشین اروپایی‌ها را به آنها یادآور می‌شوم که همواره در پاسخ می‌گفتند به زودی.»

پیش از این نیز «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ان‌بی‌سی» اعلام کرد که ایران آماده است به زودی مذاکرات احیای برجام را از سر بگیرد، اما دولت آمریکا با عدم لغو تحریم‌های اقتصادی و اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران نشانه منفی ارسال کرده است.

همچنین وزیر خارجه کشورمان پیشتر در دیدار با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده بود که ایران در حال بررسی سوابق مذاکرات است و به زودی به جریان مذاکرات باز خواهد گشت، اما نه رفتار غیرسازنده آمریکا را می‌پذیرد و نه کشور را معطل وعده‌های سابقه دار توخالی خواهد کرد.

شب گذشته نیز یک مقام ارشد ایرانی در نیویورک از شروع مجدد مذاکرات برجامی ظرف چند هفته آینده خبر داد و گفت که ممکن است به زودی بازگشت به مذاکرات وین ازسر گرفته شود  و احتمال این اقدام در چند روز یا چند هفته آینده بسیار است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما