کد خبر: 634002
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی «نامه‌نیوز» با مهرداد لاهوتی

علی لاریجانی را نمی‌توان "هاشمی‌ثانی" نامید

فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی گفت: من آقای لاریجانی را نمی توانم هاشمی ثانی بگویم چون ربطی بین آنها نمی بینم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: گرچه این روزها عرصه سیاسی کشور در یک سکوت به سر می برد اما یک سئوال مهم آن است که علی لاریجانی این روزها کجاست و می خواهد کجای عرصه سیاسی کشور تعریف شود.

مهرداد لاهوتی در گفتگو با نامه نیوز درباره جایگاه علی لاریجانی در عرصه سیاسی کشور گفت: آقای لاریجانی شخصیتی فراجناحی است که در رویکردها و تصمیماتش مصالح ملی مدنظر قرار می دهد. خیلی برای او اهمیت ندارد، کدام جناح سیاسی از کلام یا تصمیم او خوشش می آید یا بدش می آید بلکه ملاک و معیار این است که آیا این تصمیم یا این کلام می تواند برای منافع ملی کشور مفید باشد یا خیر.

وی درباره شبیه سازی نقش علی لاریجانی در عرصه سیاسی کشور با رویکردهای مرحوم هاشمی رفسنجانی بیان کرد: هر کسی را با توجه به شرایط حاکم در زمان خودش می شود تحلیل کرد، آقای هاشمی رفسنجانی آن رویکردها را در آن زمان داشت و آقای علی لاریجانی نیز امروز نقش خودش را ایفا می کند.

این فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی اظهار کرد: من آقای لاریجانی را نمی توانم هاشمی ثانی بگویم چون ربطی بین آنها نمی بینم. آقای علی لاریجانی یک شخصیت منحصر به فرد، دارای فکر، اندیشه و برنامه است. او در همه مسئولیت هایی که تاکنون داشته تنها به منافع ملی اندیشیده است.

وی افزود: اگر بخواهیم آقای لاریجانی را در یکی از دو جناح سیاسی تعریف کنیم، واقعیت قضیه آن است که او را نمی توان در قالب یک جناح تعریف کرد. افرادی همچون آقای لاریجانی دیگر حُب جا و مقام ندارند. شخصیت هایی هستند که به یک مرحله تکامل رسیده اند و الان این نگاه را دارند که کجا کاری روی زمین مانده تا با عشق و علاقه کمک کنند تا انجام شود.

این فعال سیاسی اظهارکرد: دو هفته پیش من آقای لاریجانی را دیدم، آقای علی لاریجانی چون مشاور رهبر معظم انقلاب است، ملاقاتی که با آقای لاریجانی داشتم، دفتر ایشان در بیت بود.

لاهوتی یادآور شد: این روزها آقای لاریجانی روی دو موضوع متمرکز است نخست پیگیری عملیاتی شدن تفاهمنامه با چین است البته از اینجا به بعد را خود دستگاه های اجرایی مربوطه باید با همتایان چینی شان مذاکره کنند تا تفاهم نامه در بخش های مختلف به قرارداد تبدیل و سپس برای طی مراحل قانونی در قالب لایحه تقدیم مجلس شود. ثانیا موضوعات مهم کشوری از طرف رهبر انقلاب برای بررسی به آقای لاریجانی ارجاع می شود و او پس از بررسی موضوعات، نتایج را به رهبر معظم انقلاب منتقل می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما