کد خبر: 634065
تاریخ انتشار :

در پی زلزله "چلگرد"

خوزستان به حالت آماده باش درآمد | جزئیات

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اعلام آماده باش به سراسر استان در پی زلزله چلگرد خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق تحت تاثیر زلزله ۵.۷ ریشتری در مرز میان دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان را تشریح کرد.

اسماعیل نجار گفت: حوالی ساعت ۶:۰۹ صبح امروز زلزله ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر منطقه چلگرد در استان چهارمحل و بختیاری و قلعه خواجه در استان خوزستان را لرزاند که درپی آن تیم های ارزیاب از سوی استانداری به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تا کنون چهار پس لرزه که بزرگترین آنها ۳.۵ ریشتر بزرگی داشته، این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: با توجه به پس لرزه های رخ داده به احتمال خیلی زیاد زلزله ۵.۷ ریشتری همان زلزله اصلی بوده است. البته لازم است تا چندین ساعت پیش رو ساکنان ساکنان این مناطق همچنان هوشیاری و آمادگی خود را حفظ کنند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مدیریت بحران تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را در این مناطق به حالت اماده باش درآورده است، اظهاکرد: تاکنون گزارش های اولیه از مصدومیت دو تن در پی این زلزله حکایت دارد که البته این مصدومیت نیز سطحی بوده است. همچنین مورد فوتی نیز تاکنون نداشتیم.

نجار ادامه داد: البته احتمال خسارات مالی در مناطق روستایی وجود داشته و در حدود ۲۰ روستا مواردی از وقوع خسارت مالی گزارش شده است که تیم های ارزیاب در حال بررسی آن هستند و پس از نهایی شدن نسبت به جبران خسارات اقدام خواهد شد.

اعلام آماده‌باش به سراسر خوزستان در پی زلزله "چلگرد"

شهاب صدیقی با اشاره به وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری صبح امروز در چلگرد استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: این زلزله در حد فاصل چلگرد تا قلعه خواجه در استان خوزستان رخ داده است.

وی افزود: تا این لحظه مرکز اورژانس خوزستان و فرمانداران شهرهای اندیکا و مسجدسلیمان خسارت یا تلفاتی اعلام نکرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در پی این زمین‌لرزه به سراسر استان خوزستان اعلام آماده‌باش شده است.

وی افزود: گروه‌های ارزیاب برای بررسی هرگونه خسارت وارده، به نقاط مختلف اعزام شده‌اند.

زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد در ساعت ۰۶:۰۹:۲۸ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است. این زلزله در اهواز و دیگر شهرهای استان خوزستان احساس شد.

زلزله دیگری نیز با بزرگی ۳.۵ ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین دقایقی بعد در ساعت ۰۶:۲۰:۳۴ قلعه خواجه از توابع اندیکا در استان خوزستان را لرزاند.

زمین‌لرزه قلعه‌خواجه، تاکنون یک مصدوم و بدون فوتی

علی پهلوان با اشاره به وقوع زلزله در حد فاصل چلگرد استان چهارمحال و بختیاری و قلعه خواجه خوزستان، اظهار کرد: تیم‌های ارزیاب این جمعیت از دقایق اولیه حادثه در منطقه حضور یافته‌اند. تاکنون گزارشی از تلفات جانی در این حادثه گزارش نشده است و تنها یک مصدوم در منطقه چلو اعلام شده است.

وی افزود: تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های لالی، اندیکا، مسجدسلیمان، ایذه و باغملک در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: بر حسب گزارش‌های دریافتی از سوی مرکز راهداری، کلیه مسیرهای مواصلاتی در این منطقه باز هستند. 

منبع: ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما