کد خبر: 634167
تاریخ انتشار :

رایزنی مقام‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل درباره ایران

مشاور امنیت ملی کاخ سفید قصد دارد روز سه شنبه در شهر واشنگتن با همتای اسرائیلی خود دیدار و درباره مساله هسته‌ای ایران و تشدید تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها رایزنی کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش رویترز، جیک سالیوان قرار است سه شنبه در واشنگتن با ایال هولاتا مشاور امنیت ملی اسرائیل دیدار کند، این بخشی از نشست‌ها بین مقام های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس برای گسترش همکاری های نظامی، دیپلماتیک و اطلاعاتی و جاسوسی به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، نشست های موسوم به "گروه مشورتی آمریکا-اسرائیل" نخستین بار هفته گذشته و در جریان سفر سالیوان به مصر اعلام شد تا بر نقش موثر مصر برای دستیابی به آتش بس بین اسرائیل و حماس تاکید کند.

ادامه مذاکرات مقام های ارشد واشنگتن و تل آویو در حالی است که مذاکرات غیرمستقیم بین آمریکا و ایران درباره تلاش ها برای احیای توافق هسته‌ای به بن بست رسیده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در این باره گفت: بی شک ما همچنان پایبند و متعهد به یک مسیر دیپلماتیک هستیم. ما تصور می کنیم که بهترین راهکار برای محدودکردن برنامه هسته‌ای ایران و به عقب برگرداندن پیشرفت هایی که ایران طی سال های اخیر در زمینه هسته‌ای به دست آورده است، مسیر دیپلماتیک است.

ولی واضح است که اگر این مسیر کارایی نداشته باشد، سایر مسیرها را دنبال خواهیم کرد و به طور متعهد و پایبند به این مساله هستیم که اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را ندهیم.

پیش بینی می شود مقام های آمریکا و اسرائیل درباره بودجه مکمل برای سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین نیز رایزنی کنند.

منبع: تسنیم

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما