کد خبر: 634673
تاریخ انتشار :

توضیحات باکو درباره استفاده از خاک آذربایجان علیه ایران

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان با انتشار یک بیانیه، هرگونه استفاده از خاک این کشور برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در شرایطی که حضور برخی عناصر تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان با ایران خبرساز شده است، مرزبانی باکو روز دوشنبه (امروز) به این خبر‌ها واکنش نشان داد.

بنا بر گزارش رسانه‌های جمهوری آذربایجان، نیروی مرزبانی این کشور روز دوشنبه (امروز) با انتشار یک بیانیه هرگونه استفاده از خاک این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان، در این بیانیه آمده است: «ادعا‌ها درباره استفاده از سرزمین (جمهوری) آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران، نادرست است».

مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد: «هیچ گاه نیرو‌های طرف ثالث در مرز دولتی آذربایجان وجود نداشته و نخواهد داشت. شایعات مبنی بر اینکه از خاک آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران استفاده می‌شود و نمایندگان جنبش افراطی مذهبی در آن حضور دارند، نادرست است».

این نهاد دولتی در باکو افزود: «هیچ نیرو و کارشناس از هیچ کشور خارجی در مرز دولتی آذربایجان وجود ندارد. نیروی مرزبانی (جمهوری) آذربایجان که از مدرن‌ترین قابلیت‌ها برخوردار است، نیازی به حمایت نیرو‌های خارجی برای حفاظت و حفاظت قابل اطمینان از مرز دولتی آذربایجان ندارد».

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان، یک نهاد دولتی است که مسئولیت کنترل و نگهداری مرز‌های زمینی و دریایی این کشور را برعهده دارد.

تکذیب استفاده از اراضی جمهوری آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی انجام شده که طی ماه‌های اخیر موضوع حضور برخی نیرو‌های تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی بسیار خبرساز شده است.

پیش از این، الهام علی اف رئیس‌جمهور و «لیلا عبدالله اوا» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در اظهارنظر‌های جداگانه حضور هرگونه نیرو‌های طرف ثالث در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را رد کردند.

«حسین امیرعبدالهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران، تصریح کرده بود که حضور فعال رژیم صهیونیستی در آذربایجان علیه امنیت ایران را برنمی‌تابیم.

وی چندی پیش در خصوص رزمایش‌های ایران در مرز جمهوری آذربایجان تصریح کرده بود که این گونه رزمایش‌ها در داخل اراضی ایران در چارچوب حق حاکمیت ملی ایران است.

امیرعبداللهیان هشدار داده بود: «جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد».

منبع: فارس

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما