کد خبر: 636529
تاریخ انتشار :

اعلام جزئیات مراسم 13 آبان / اجتماع در محل‌های غیر مسقف

ایسنا/ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه گرامیداشت روز ۱۳ آبان با رعایت توصیه های بهداشتی و دستور العمل های ستاد ملی در بیش از ۸۰۰ شهر ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه برگزار می شود، گفت: در هیچ شهری راهپیمایی نداریم و این مراسم فقط به شکل اجتماع با شکوه در محل های غیرمسقف که عمدتا در میادین و خیابان های شهرها خواهد بود، برگزار می شود. در مراسم تهران فرمانده کل سپاه سخنران اصلی مراسم هستند و این مراسم مقابل لانه جاسوسی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری صبح روز سه شنبه در نشست خبری برگزاری روز ملی ۱۳ آبان گفت: شعار کوبنده و ضداستکباری مرگ بر آمریکا اصلی ترین و محوری ترین شعار همه ساله و امسال طنین انداز خواهد شد. خشم مقدس مردم ایران با سر دادن این شعار دوباره تجلی پیدا می کند. ۱۳ آبان یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی در تاریخ معاصرمان است. روزی که رهبر انقلاب از آن به عنوان روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت در ملت مسلمان نام بردند.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان روز تجلی اقتدار جوانان ایران در برابر توطئه دشمنان و استکبار است و انشاءالله با رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف ستاد برگزاری روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: تاکید بر همیشگی بودن مبارزه با استکبار، ارتقاء آگاهی مردم و نسل جوان نسبت به سیاست های خصمانه آمریکا و تببین شعار استراتژیک "مرگ بر آمریکا"، تبیین اندیشه های امام راحل و مقام معطم رهبری درباره ماهیت آمریکا و جنایت آن در منطقه و جهان، تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان به عنوان پیشوایان حرکت های انقلابی است.

اشجری گفت: گرامیداشت روز ۱۳ آبان به صورت اجتماع مردمی انجام می شود و انشاءالله با واکسیناسیون عمومی که دولت سیزدهم انجام داده است شاهد فروکش کردن این بیماری باشیم.

قائم مقام شورای هماهنگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: شعار محوری بزرگداشت این روز "ایستادگی و مقاومت مردم ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکاست" است. ستاد برگزاری در همه شهرها شکل گرفته است و برنامه های امسال ستاد بزرگداشت روز ۱۳ آبان حول دو محور تبیینی و محوری انجام می شود. بیش از چهار هزار نشست روشنگری و بصیرتی در فصلی مجازی و حضوری انجام می شود. اتحادیه انجمن های اسلامی و بسیج دانش آموزی برنامه های عمده ای را تدارک دیدند.

وی ادامه داد: مراسم نشست ضد استکباری در قم روز پنجشنبه ساعت ۴ عصر با سخنرانی آیت الله مقتدایی برگزار می شود. ۱۵۰ برنامه شب شعر و محفل انس در تمام کشور برگزار می شود. ۱۴۰  یادواره شهدای دانش آموز و استمرار طرح "لاله های روشن" نیز برگزار می شود. پویش روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به شکل "اجتماع" برگزار می شود و پیش از این روز در فصای مجازی نیز برگزار می شود و مردم می توانند در سایت مربوطه حصور خود را اعلام کنند و قطعنامه سراسری روز ملی را در پایان تایید کنند. ۱۱۷ برنامه فرهنگی هنری در قالب های مجازی و حقیقی در سازمان فرهنگی شهرداری در این راستا نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: ما معتقدیم باید برای برگزاری روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از دهه اول محرم الگو گرفته شود، به شکلی که ما از یک هفته قبل برنامه ها رو شروع کنیم و در روز ۱۳ آبان شاهد اجتماع مردمی باشیم.

قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: با رعایت توصیه های بهداشتی و دستور العمل های ستاد ملی در بیش از ۸۰۰ شهر ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه برگزار می شود. در هیچ شهری راهپیمایی نداریم و این مراسم فقط به شکل اجتماع با شکوه در محل های غیرمسقف که عمدتا در میادین و خیابان های شهرها خواهد بود، برگزار می شود. همچنین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی را خواهیم داشت و این ویژه برنامه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه ۱۲ آبان در ۱۱۰ مدرسه در سراسر کشور با استفاده از شبکه شاد برگزار می شود. علاوه بر این در ۱۲ آبان در دبیرستان شهید کدخدایی واقع در میدان پاستور توسط آقای کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پروش نواخته می شود. همچنین خطبه های نماز جمعه ۱۴ آبان به موضع استکبارستیزی اختصاص دارد.

وی گفت ایجاد ایستگاه سیار واکسیناسیون کرونا در محل اجتماع مراسم هم در تهران و هم در مراکز استان ها در نظر گرفته شده است.

اشجری گفت: در مراسم تهران دکتر حسین سلامی فرمانده کل سپاه سخنران اصلی مراسم هستند، البته در کنار سخنرانی اجرای مداحی حماسی، گروه های سرود و بیانیه دانشجویی و دانش آموزی نیز قرائت می شود. مراسم تهران مقابل لانه جاسوسی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

اعلام برنامه‌ اجتماعات یوم الله ۱۳ آبان در شهرستان های استان تهران

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران نیز صبح سه‌شنبه ۱۱ آبان ماه ، در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: در این مناسبت مهم و تاریخی و این روز مبارک به دلیل رعایت دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا مراسم راهپیمایی برگزار نشده و مردم استکبارستیز شهرستانهای استان تهران در مکان‌های مشخص شده ضمن استماع سخنرانی‌های مدعوین محترم، از مستکبرین عالم اعلام برائت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این تجمع با رعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود ، افزود: اگر چه به‌دلیل شرایط ویژه کرونا از انجام راهپیمایی ضد استکباری محروم هستیم اما درمکان های تجمع برنامه‌های سخنرانی، قرائت قطعنامه و به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل همراه با بانگ تکبیر و شعارهای ضداسکتباری مردم ذلت‌ناپذیر  همراه خواهد بود.

مکان‌های تجمع برگزاری مراسم استکبار ستیزی مردم شهرستان های استان تهران

ورامین: مقابل مسجد جامع شهرستان ورامین با سخنرانی استاندار تهران

شهریار: میدان شهدای گمنام

اسلامشهر: مقابل ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا(ع)

شهرری: میدان نماز ، مزار شهدای گمنام

پاکدشت: میدان آزادگان

رباط کریم: بلوار مصلی-میدان معلم

قدس: میدان مصلی

پردیس: نورالشهدا پردیس

فیروزکوه: گلزار شهدای فیروزکوه

بهارستان: فلکه دوم مدرسه علامه امینی گلستان

ملارد: مصلای شهرستان ملارد

پیشوا: صحن مطهر حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع)

قرچک: مقابل مسجد جامع قرچک

دماوند: مسجد جامع در جوار مزار شهدای گمنام

اجتماع باشکوه یوم الله ۱۳ آبان در کلیه بخش‌های استان تهران نیز با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما