کد خبر: 636535
تاریخ انتشار :

همه وعده‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی +جدول

ابراهیم رئیسی پیش از ورود به پاستور و در تبلیغات انتخاباتی شعارها و وعده‌های بسیار زیادی را مطرح کرده بود. رویداد۲۴ در این گزارش برخی از مهمترین وعده‌های ابراهیم رئیسی را بررسی کرده و قضاوت اینکه تا چه اندازه به آن جامه عمل پوشانده شده، با مخاطب.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در مدت گذشته تابلوی بزار سهام کاملا قرمزپوش شده و سهامداران به شدت آسب دیده‌اند. قیمت کالاهای اساسی به بالاترین حد خود تا این لحظه رسیده است؛ مقلا قیمت برنج ایرانی ناگهان چند هزار تومان افزایش یافت و به ۵۲ هزار تومان رسید. همچنین قیمت گوشت قرمز ۵۲ درصد افزایش قیمت داشته، به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن از ۷۹ هزار تومان در مرداد ۹۹ به ۱۲۰ تومان در مرداد ۱۴۰۰ افزایش یافته است. قیمت خودرو به شکل عجیبی افزایش یافته است؛ به طوری که مثلا تیبا هاچ‌بک مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۱۶۲ میلیون تومان رسیده است یا دنا پلاس اتوماتیک ۴۶۰ میلیون تومان شده است.

در مثال دیگر مطابق آمار منتشر شده بانک مرکزی متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش یافته است؛ این در حالی است که حقوق و دستمزدها همچنان ثابت مانده و میزان یارانه نیز همان یارانه‌ای است که قبلا پرداخت می‌شد.

محسن رضایی در وعده‌های انتخاباتی‌اش گفته بود یارانه مردم را به ۱ میلیون تومان خواهد رساند و در تبلیغات خود از چک ۱ میلیون تومانی در وجه مردم ایران رونمایی کرده بود. محسن رضایی اکنون معاون اقتصادی دولت است اما حضور او نیز هیچ تاثیری در شرایط نگذاشته است. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی که زمانی در انتخابات شعار می‌داد، می‌گفت مشکل بورس را سه روزه حل خواهد کرد. او اکنون به دولت رئیسی پیوسته اما او نیز نتوانسته مشکل بورس را حل کند.

خود رئیسی وعده داده بود «تورم را تک رقمی می‌کند و اقتصاددانان را برای حل مشکلات اقتصادی کشور به خط خواهد کرد. او گفته بود مشکلات معیشتی مردم را به سرعت حل خواهد کرد و از هر گونه باندبازی و انتصابات جناحی پرهیز می‌کند، اما شیوه انتصابات نیز تا این لحظه نشان می‌دهد همچنان شرایط بر همان مدار سابق است. رویداد۲۴ در این گزارش برخی از مهمترین وعده‌های ابراهیم رئیسی را بررسی کرده و قضاوت اینکه تا چه اندازه به آن جامه عمل پوشانده شده، با مخاطب.

597973_184

منبع: رویداد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما