کد خبر: 636598
تاریخ انتشار :

آیت‌الله سیستانی دخالت در امور دولت عراق را تکذیب کرد

یک منبع رسمی در دفتر مرجعیت دینی عراق گفت که آنچه درباره مداخله مرجعیت در روند تشکیل دولت یا ائتلافهای سیاسی گفته می‌شود، صحت ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یک منبع رسمی در دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجع بزرگ دینی در عراق، آنچه در مورد دخالت این مرجع در جلسات، گفت‌وگوها یا تماس‌های مرتبط با ائتلاف‌های سیاسی منتشر می‌شود، تکذیب کرد.

پایگاه خبری «ناس» به نقل از این منبع گزارش داد: «مرجعیت عالی دینی، در هیچ یکی از نشست‌ها، مذاکرات، تماس‌ها، یا رایزنی‌های مربوط به ائتلاف‌های سیاسی و تشکیل دولت آینده، حضور ندارد».

 وی همچنین گفت: «هیچ یک از اخباری که برخی احزاب و گروهها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند، به هیچ عنوان صحت ندارد».

در همین ارتباط، «حسن سلمان» مدیر رسانه‌‌ای کمیسیاریای عالی انتخابات عراق امروز سه‌شنبه اعلام کرد که معترضان به نتایج انتخابات زودهنگام پارلمانی می‌توانند ادله خود را ارائه کنند.

سلمان با این ادعا که بیشتر اعتراضات، «بدون ادله است»، گفت که از طریق نظارت بر روند انتخابات، نتایج انتخابات در اکثر حوزه‌ها با نتایج شمارش دستی مطابقت داشته است.

وی تأکید کرد که مدت معینی برای تایید نتایج انتخابات وجود ندارد و پس از پایان اعتراضات و تایید دادگاه فدرال، این نتایج تأیید خواهد شد.

کمیساریای انتخابات عراق هفته گذشته، در پاسخ به حدود ۱۴۰۰ درخواست تجدیدنظر از سوی نامزدها و جناح‌های سیاسی، بازشماری آرای ۲۰۰۰ حوزه انتخاباتی را آغاز کرد.

کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» شامل احزاب و گروه‌های شیعه شامل ائتلاف «الفتح»، «دوله القانون»، «عصائب اهل الحق» به اضافه «کتائب حزب‌الله»‌ و دیگر جریان‌های شیعی است که به شدت به نتایج اخیر انتخابات پارلمانی معترض بوده و تأکید دارد که تقلب گسترده‌ای در جریان رأی‌گیری الکترونیکی صورت گرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما