کد خبر: 637361
تاریخ انتشار :

پاسخ ستاد حقوق بشر به ادعای گزارشگر ویژه حقوق بشر:

آتنا دائمی تا حالا 34 بار خانواده و وکیلش را دیده

حساب کاربری ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با انتشار توئیتی، نتایج بررسی‌های خود در مورد ادعای یک گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره «آتنا دائمی» را منتشر کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

به گزارش‌نامه نیوز، ستاد حقوق بشر در پاسخ به توئیت «مری لالور»، گزارشگر ویژه سازمان ملل درخصوص مدافعان حقوق بشر، و ادعای وی مبنی بر محرومیت آتنا دائمی از تماس با خانواده‌اش، نوشت: گزارشگران ویژه باید به منابع معتبر تکیه کنند. ستاد حقوق بشر در مورد خبر منتشره گزارشگر تحقیق کرده و نتایج به دست آمده، به شرح زیر است: خانم دائمی در طول هفت ماه گذشته ۳۴ بار با خانواده و وکیل خود ملاقات کرده است. وی، همچنین مشکلی برای تماس با خانواده خود، طبق مقررات مربوطه، ندارد.

مری لالور با انتشار توئیتی ادعا کرده بود: من گزارش‌های نگران‌کننده‌ای می‌شنوم مبنی بر اینکه آتنا دائمی بیش از دو ماه است که اجازه ندارد با خانواده‌اش تماس بگیرد. من از مقامات ایرانی می‌خواهم فوراً یک تماس تلفنی ترتیب دهند.

پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر در پایان نوشته است: ادعاهای گزارشگر سازمان ملل در حالی مطرح می‌شود که تمام زندانیان در ایران مطابق ضوابط و مقررات، از حق تماس با خانواده و وکیل و ملاقات با آن‌ها برخوردار هستند.

بررسی ادعای گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره یک زندانی توسط ستاد حقوق بشر

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما