کد خبر: 638908
تاریخ انتشار :

راهپیمایی اعتراضی شهروندان اردنی علیه توافق آبی با رژیم صهیونیستی

منابع خبری از برگزاری راهپیمایی شهروندان اردنی طی امروز (جمعه) علیه "توافقنامه انرژی مقابل آب" میان این کشور و رژیم صهیونیستی خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، شهروندان اردنی امروز پس از اقامه نماز جمعه اقدام به راهپیمای در امان در اعتراض به "توافقنامه انرژی مقابل آب" میان این کشور و رژیم صهیونیستی کردند.

این راهپیمایی به درخواست کمپین ملی اردن برای کنار گذاشتن توافق گاز با اسرائیل برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار لغو این توافق شدند.

این دومین راهپیمایی شهروندان اردنی طی جمعه بود و اردنی‌ها جمعه گذشته نیز در اعتراض به توافقنامه مذکور به خیابان‌ها آمدند.

امان و تل‌آویو روز دوشنبه قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می‌کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

این توافقنامه روز دوشنبه ۲۲ نوامبر و در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.

طبق بیانیه صادره دو طرف، قرار است یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی در اردن با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات، "برق سبز" را به فلسطین اشغالی صادر کند و در مقابل رژیم صهیونیستی تا ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین برای اردن بفرستد.

وزارت منابع آبی اردن جزئیات توافقنامه‌ای را که با امارات و اسرائیل برای همکاری در زمینه آب و انرژی امضا کرده است، فاش کرد و گفت که این پروژه بدون دستیابی اردن به ۲۰۰ میلیون متر مکعب سالانه آب اجرا نمی‌شود.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما