کد خبر: 639351
تاریخ انتشار :

نظر جدید روس ها در مورد پیشنهادات هسته ای ایران

دیپلمات ارشد روسیه خواستار انجام «رایزنی‌های مناسب» در خصوص ایده‌های جدید تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اولیانوف: باید درباره ایده‌های جدید تیم مذاکره‌کننده ایران رایزنی‌های مناسب صورت بگیرد

اولیانوف: باید درباره ایده‌های جدید تیم مذاکره‌کننده ایران رایزنی‌های مناسب صورت بگیرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با انتشار پیامی در توییتر خواستار انجام «رایزنی‌های مناسب» در خصوص ایده‌های جدید تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین شد.

این دیپلمات ارشد روسیه بامداد جمعه در توییتر نوشت: «گفت‌وگوهای وین از پیش‌نویس‌های تهیه‌شده تا تاریخ ۲۰ ژوئن (زمان پایان ششمین دور مذاکرات) به پیش خواهد رفت، اما ایده‌های جدید ایران بایستی به نحو مناسب مورد رایزنی قرار گرفته و کاملاً مورد بررسی قرار بگیرند. این یک اصل در دیپلماسی چندجانبه است.»

ادامه دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا از پنجشنبه آغاز شد و «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و مذاکره‌کننده ارشد ایران د ر مذاکرات با گروه ۱+۴ (انگلیس، فرانسه، روسیه چین بعلاوه آلمان) تأکید کرده که ایران برای ورود به مذاکرات اراده جدی داشته و در صورت فراهم شدن زمینه‌های لازم، هیچ مانعی برای توافق نمی‌بیند.

«انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در پایان جلسه کمیسیون مشترک برجام تأکید کرد که تمامی طرف‌های مذاکره‌کننده تأیید کردند که تا زمان حصول توافق به مذاکرات ادامه می‌دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما