کد خبر: 639970
تاریخ انتشار :

انصارالله: دیپلماسی ریا سودی ندارد

جنبش انصارالله یمن نسبت به بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات درباره جنگ یمن واکنش نشان و پاسخ قاطعانه‌ای را به آنها داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری سبأ، هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در سخنانی در این باره اظهار کرد: دیپلماسی ریا و دورویی سودی ندارد.

وی گفت: بیانیه صادر شده دورویی در مقابل جامعه بین‌الملل بوده و درصدد است تا عربستان سعودی و امارات را به عنوان کبوتران صلح به تصویر بکشد.

این مقام یمنی خاطرنشان کرد: در حقیقت بیانیه مذکور ارزش جوهری که با آن نوشته شده است را ندارد و برای کسانی که از واقعیت یمن مطلع هستند، ثابت می‌کند که عربستان سعودی و امارات در جستجوی پیروزی هستند و این مسئله دور از هرگونه تمایل به صلح واقعی است.

وی افزود: من به این گروه چهارجانبه و ائتلاف توصیه می‌کنم که تحت نظارت سازمان ملل و یا مشارکت بین‌المللی شامل آلمان، روسیه، چین و هر کشور عربی غیر عضو در ائتلاف متجاوز، با انصارالله بر سر میز مذاکره بنشینند و تا یک توافقنامه آتش‌بس تنظیم و تهیه شود.

وزیر خارجه یمن همچنین بر استقبال صنعا، از صلح عادلانه و فراگیر بدون پیش‌شرط تاکید کرد.

هشام شرف عبدالله در پیام مستقیمی به عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا از آنها خواست که به جای صدور ظاهری بیانیه و هدف قرار دادن ملت یمنبا بمب و موشک و همچنین تداوم معاملات موشکی‌شان، در هر یک از بیانیه‌های خود، اعتبار و شفافیت و در دعوت به صلح، حسن نیت، اعتمادسازی را در نظر بگیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما