کد خبر: 640122
تاریخ انتشار :

تصویر دیده نشده از حسن یزدانی در عراق

حسن یزدانی در کشور عراق مورد استقبال شدید کشتی دوستان قرار گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تیم ملی کشتی ایران به کاپیتانی حسن یزدانی راهی عراق شد. حسن یزدانی یکی از سرشناس‌ترین کشتی گیران جهان است و در تمام دنیا هواداران سرشناس و بزرگی به حمایت از حسن یزدانی می بردازند. کمتر جایی در دنیا است که حسن یزدانی با استقبال گسترده ایرانی ها روبه رو نشود. حسن یزدانی با شکست دیوید تیلور به چهره‌ای محبوب تر در دنیا هم تبدیل شد.

 

نکته عجیب این استقبل از حسن یزدانی نبود ماسک روی صورت خود این ورزشکار و مردم عادی است. آن هم در روزهایی که کرونا در تمام جهان درحال رشد است و شمار مبتلایان روز به روز بیشتر می‌شود.

پس از حضور تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در کشور عراق و متوجه شدن مردم کشور از حضور حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان، جوانان علاقمند عراقی به دنبال گرفتن عکس یادگاری با این چهره ی مطرح ورزشی جهان هستند.

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان به منظور حضور در یک اردوی ریکاوری در خارج از فضای خانه کشتی و به منظور حفظ و تقویت روحیه کشتی گیران، سفر 10 روزه تداراکاتی تمرینی و زیارتی عراق را در دستور کار خود قرار داد.

به همین منظور مسئولان ورزش کشور عراق نیز امکانات خوبی را در اختیار تیم ملی کشتی آزاد کشورمان قرار داده اند و تیم ایران از پیست دو میدانی، سالن بدنسازی و سالن کشتی استاندارد برای انجام تمرینات خود بهره می برد و کشتی گیران عراقی نیز امشب با آزادکاران کشورمان به تمرین مشترک پرداختند.

یکی از مسائلی که بسیار در این چند روز به چشم می خورد استقبال جوانان عراقی از حسن یزدانی محبوب ترین چهره ورزشی در کشتی جهان که یک مدال طلا و یک مدال نقره المپیک، 3 مدال طلا، یک مدال نقره، یک مدال برنز جهان، مدال طلای بازی های آسیایی و 2 طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه ورزشی خود دارد و به تازگی در رقابت های جهانی نروژ دیوید تیلور آمریکایی را نیز در دیدار فینال مغلوب کرد، است.

بر این اساس جوانان عراقی در در فرصت های خارج از تمرین و در خیابان با دیدن حسن یزدانی تقاضای گرفتن عکس یادگاری از این قهرمان بزرگ ایرانی می کنند که در ادامه فیلمی از این علاقمندان قابل مشاهده است.

همچنین حضور تیم ایران با قهرمانان جهان و المپیک خود مورد استقبال جوانان عراقی قرار گرفته و به نوعی کشتی گیران عراقی علاقمند به برگزاری تمرین یا دیدار با کشتی گیران ایرانی هستند.

عکس‌های دیده نشده از حسن یزدانی در عراق | حسن یزدانی در عراق چه می‌کند؟19

ملی کشتی آزاد ایران در یک سفر 10 روزه برای انجام تمرینات مشترک با کشتی گیران عراقی به این کشور سفر خواهد کرد. بر اساس برنامه ریزی انجام شده شاگردان پژمان درستکار روز 25 آذرماه راهی کشور عراق می شوند و روز 6 دی ماه نیز به کشور باز خواهند گشت. علت موافقت فدراسیون کشتی با این اردو حفظ آمادگی کشتی گیران ایرانی و همچنین کمک به کشتی سایر کشورها به خصوص کشور همسایه و دوست ایران عنوان شده است. ملی پوشان در این اردو فعالیت های متنوع فرهنگی و زیارتی را در برنامه خود دارند. اما جالب اینجاست که کشتی گیران مطرحی همچون حسن یزدانی و امیرحسین زارع نیز در این سفر تیم ملی کشتی آزاد را همراهی می کنند. اسامی نفرات اعزامی به شرح زیر است: 57 کیلوگرم: علیرضا سرلک – احمد جوان 61 کیلوگرم: رحمان عموزاد- مجید داستان 65 کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی 70 کیلوگرم: عرفان الهی 74 کیلوگرم: یونس امامی – محمدصادق فیروزپور 79 کیلوگرم: محمد نخودی 86 کیلوگرم: حسن یزدانی 92 کیلوگرم: کامران قاسم پور – امیر حسین فیروزپور 97 کیلوگرم: مجتبی گلیج 125 کیلوگرم: امیرحسین زارع

 

کودکی حسن یزدانی

حسن یزدانی ورزش کشتی را از سن 11 سالگی آغاز کرده و اولین مربی حسن یزدانی حاج محمد اسماعیل پور بوده است، اما پس از حدود یک سال کشتی را به طور بسیار جدی زیر نظر همت مسلمی ادامه داد و در حال حاضر هم در کنار همت مسلمی (مربی دوران کودکی اش) تمرینات خود را پیگیری می کند.

مدال های حسن یزدانی از کودکی تا به رده سنی جوانان:

مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 در وزن 50 کیلوگرم

 

مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا 2014 در وزن 66 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان جهان 2014 در وزن 66 کیلوگرم

 

شروع فعالیت حرفه‌ای حسن یزدانی

حسن یزدانی کشتی را از سن ۱۱ سالگی و در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در اوت سال ۲۰۱۱ با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۱ به مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن ۶۶ کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به ردهٔ سنی بزرگسالان آمد و در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابالوف قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

سال‌های فعالیت حسن یزدانی

سال ۲۰۱۵

یزدانی در ۱۱ بهمن سال ۱۳۹۳ در اولین تجربهٔ خود در رده سنی بزرگسالان در مسابقات جایزه بزرگ پاریس شرکت کرد و قهرمان شد. او سپس در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس که در ماه فروردین سال ۱۳۹۴ برگزار شد شرکت کرد و به همراه سایر ملی‌پوشان ایرانی قهرمان جام جهانی کشتی شد. یزدانی در اردیبهشت ۱۳۹۴ در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال اول در مقابل مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد. تقوی در فینال دوم در مقابل یزدانی حاضر نشد و بدین ترتیب یزدانی برای مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵ به عضویت تیم ملی بزرگسالان ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم درآمد.

هدف حسن یزدانی در کشتی

کشتی گیر حسن یزدانی:از همان روزهای ابتدایی که کشتی را شروع کردم، با این هدف کشتی را به صورت حرفه ای دنبال کردم که به بالاترین مقام در ورزش برسم.

تحصیلات حسن یزدانی

کشتی گیر حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر پیگیری می کند، وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت می باشد.

حسن یزدانی در سال های ابتدایی کشتی

حسن یزدانی کشتی را از سن یازده سالگی و در سال 2006 میلادی آغاز کرد. او پس از چند سال و در سال 2011 به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در آگوست سال 2011 با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 به مدال برنز وزن 50 کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن 50 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال 2014 به عنوان نماینده وزن 66 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل همه رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن 66 کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به رده سنی بزرگسالان آمد و در همان سال در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن 70 کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما