کد خبر: 640448
تاریخ انتشار :

دغدغه عجیب آقای نماینده؛ تلاش می‌کنیم بانوان فقط توسط پزشکان خانم درمان شوند

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تلاش ما بر این است تا بانوان، توسط پزشکان خانم درمان شوند و حتی در استثنائات هم پیش نیاید که بانوان ما ناچار باشند که در حوزه زنان نزد پزشک مرد بروند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سیدمحمد پاک مهر نایب رئیس کمیسیون بهداشت گفت: در مورد درمان بانوان توسط پزشک خانم در حوزه زنان امروز در کشور به جایگاهی رسیده‌ایم که پزشکان در این حوزه تقریبا در اکثر موارد خانم هستند.

وی ادامه داد: تنها به صورت موردی آن هم پزشکان آقایی که از قبل در حوزه زنان فعالیت می‌کردند، حضور دارند، که همانطور که گفتم موردی و استثنا هستند.

پاکمهر اظهار داشت: در شرایط فعلی تربیت پزشکان خانم در اکثر رشته‌ها بویژه تخصص زنان و زایمان و جراح عمومی، رادیولوژی و دندانپزشکی و سایر رشته‌ها داریم به‌طوری که فرصت انتخاب و مراجعه برای بانوان بیمار جامعه فراهم می‌باشد و امروز اغلب پزشکان حوزه زنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود این، تلاش ما بر این است تا بانوان توسط پزشکان خانم درمان شوند و حتی در استثنائات هم پیش نیاید که بانوان ما ناچار باشند که در حوزه زنان نزد پزشک مرد بروند هر چند که حوزه درمان و نجات جان انسان‌ها در اولویت هر چیز قرار دارد، اما تلاش ما بر این است تا پزشک خانم بانوان‌مان را درمان کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما