کد خبر: 641093
تاریخ انتشار :

جمهوری آذربایجان درباره ایران بیانیه صادر کرد + جزئیات

ایسنا/ وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای که با عنوان دستاوردهای دیپلماتیک این کشور در سال 2021 منتشر کرد، تاکید کرد: دیدار روسای جمهور آذربایجان و ایران که در چارچوب پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری های اقتصادی که در نوامبر ۲۰۲۱ در عشق آباد برگزار شد، انگیزه‌ای مضاعف برای توسعه روابط دوجانبه ایجاد کرد.

جمهوری آذربایجان درباره ایران بیانیه صادر کرد + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در بیانیه ای که از سوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص دستاوردهای دیپلماتیک این کشور در  سال ۲۰۲۱ منتشر شد، آمده است: «برای جمهوری آذربایجان، حفظ روابط دوستانه با هر یک از همسایگان و توسعه آنها بر اساس منافع متقابل، اولویت سیاست خارجی باقی مانده است. در طول سال، تماس‌های بلندپایه با ترکیه، روسیه، ایران، گرجستان، قزاقستان و ترکمنستان ادامه یافت و محتوای روابط در بسیاری از موارد با پروژه‌های همکاری ویژه غنی‌تر  شد.

در سال ۲۰۲۱ تلاش شده است روابط دوستانه و حسن همجواری با جمهوری اسلامی ایران در سطح بالا حفظ شود.

دیدار روسای جمهور آذربایجان و ایران که در چارچوب پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری های اقتصادی که در روزهای ۲۷ تا ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱ در عشق آباد برگزار شد، انگیزه ای مضاعف برای توسعه روابط دوجانبه ایجاد کرد.

روسای جمهور دو کشور در این دیدار «توافقنامه ای مبنی بر تعیین شرایط ترانزیت گاز طبیعی از خاک جمهوری اسلامی ایران» امضا کردند.

در طول سال، دیدارهایی بین وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ایران برگزار شد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ اولین سفر رسمی خود به آذربایجان را انجام داد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها