کد خبر: 642826
تاریخ انتشار :

بهترین گزینه بایدن دربرابر ایران اعلام شد

سخنگوی کاخ سفید یک روز پس از سخنان جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره مذاکرات وین مبنی بر اینکه پیشرفت هایی در حال انجام است، اعلام کرد بایدن معتقد است دیپلماسی بهترین گزینه در قبال ایران است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جن ساکی این مطلب را عصر پنج شنبه به وقت محلی در نشستی خبری در واشنگتن در  پاسخ به سوال خبرنگاری بیان کرد که از او در مورد خوشبینی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در خصوص مذاکرات وین و دلیل این خوشبینی پرسید و اینکه آیا آمریکا آماده است ضمانت های خواسته شده از سوی ایران را ارائه دهد، پرسید.

سخنگوی کاخ سفید در حالی که به اذعان هیات‌های مذاکره کننده در وین، رسیدن به یک توافق خوب به تصمیمات خاص سیاسی واشنگتن درباره مسائل باقیمانده و رفع تحریم‌ها، بستگی دارد، مدعی شد: این امر بستگی دارد که ایران چه چیزی را به میز مذاکره می آورد.

این مقام کاخ سفید ادامه داد رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که دیپلماسی بهترین گزینه اول است و ما درگیر آن هستیم. اکنون هشتمین دور مذاکرات است و خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.

جن ساکی در عین حال در راستای سیاست بکار گیری تاکتیک های مختلف برای فشار بر ایران در میز مذاکره گفت: رییس جمهوری آمریکا همان گونه که گفته بودیم، چند هفته پیش از تیمش خواست که طیفی از گزینه‌ها را برای او آماده کنند و این کار انجام شده است.

سخنگوی دولت دموکرات بایدن مدعی شد اما واقعیت هایی وجود دارند، به دلیل تصمیم رئیس جمهوری قبلی آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران، تهران بسیار به تولید مواد شکافت پذیر لازم نزدیک تر شده است. مانند گذشته زمانی که ما در توافق حضور داشتیم، شفافیت وجود ندارد.

سخنگوی کاخ سفید با تکرار اتهام پراکنی ها علیه نفوذ منطقه ای ایران مدعی شد حملات بیشتری درسراسر جهان علیه متحدان و شرکای ما انجام شده است.

جن ساکی ادامه داد: واقعیت های شرایط پرچالشی به دلیل تصمیم رئیس جمهوری سابق آمریکا وجود دارد. تیم رئیس جمهوری پیشین آمریکا قول داده بودند یک توافق بهتر با ایران مذاکره می کنند و این اتفاقات رخ نمی دهد، اما چنین نشد.

 سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد با این حال ما در موقعیت کنونی و در مذاکرات دیپلماتیک هستیم. ما در مورد موضع مان و آنچه به دنبال آن در توافق هستیم، کاملا روشن بوده ایم.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ در نخستین نشست خبری خود در سال ۲۰۲۲ به مناسبت گذشت یکسال از دوره ریاست جمهوری اش در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظر شما در مورد مذاکرات هسته ای ایران چیست و آیا فکر می کنید این مذاکرات پیشرفت خواهد داشت یا زمان آن رسیده است که مذاکرات را رها کنید؟ افزود که اکنون زمان دست کشیدن و رها کردن نیست، پیشرفت هایی در حال انجام است. گروه ۱+۵ متحد و یک صدا هستند ، اما باید دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها