کد خبر: 643483
تاریخ انتشار :

موضعگیری تازه و مهم پاپ

رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (جمعه) گفت، اشاعه اخبار جعلی و اطلاعات نادرست درباره کرونا و واکسیناسیون از جمله در رسانه‌های کاتولیک، نقض حقوق بشر است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، این دومین بار ظرف کمتر از یک ماه است که رهبر ۸۵ ساله کاتولیک‌های جهان پاپ فرانسیس درباره این مساله صحبت می‌کند.

سه هفته قبل هم وی اطلاع رسانی نادرست ایدئولوژیک بی‌پایه و اساس درباره واکسیناسیون را محکوم، از کارزارهای ایمنی سازی ملی دفاع و بهداشت و  درمان را تعهد و الزامی اخلاقی نامید.

فرانسیس نظرات خود را خطاب به اعضای catholicfactchecking.com، کنسرسیومی از رسانه‌های کاتولیک که وبسایت آن می‌گوید هدف آن روشن‌سازی اخبار جعلی و اطلاعات گمراه‌کننده درباره واکسن‌های کروناست، بیان کرد.

وی خطاب به این گروه گفت: اطلاع رسانی درست، کمک به درک موقعیت‌ها و شرایط بر اساس داده‌های علمی و نه اخبار جعلی، حق بشری است. اطلاعات صحیح باید بیش از هر چیز برای کسانی که کمتر مجهز هستند، ضعیف‌ترین و آسیب پذیرترین افراد تضمین شود.

پاپ ۸۵ ساله "گسترش اطلاعات درست و نادرست" را محکوم کرد که به گفته وی تحریف واقعیت مبتنی بر ترس، اخبار جعلی یا اختراع شده و "اطلاعات به ظاهر علمی" است و افزود: اخبار جعلی باید تکذیب شوند، اما افراد باید همیشه مورد احترام قرار گیرند، چرا که آنها اغلب بدون آگاهی یا مسئولیت کامل به آن اعتقاد دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها